Польща стала однією з країн, де найбільше українців біженці. Не дивлячись ні на що, українцям там найпростіше переживати війну.

Адже й мови у нас схожі, продукти подібні один до одного, та й сама Польща зробила багато для комфорту українських біженців. Але, як виявилось, зараз українці таки прагнуть звідти виїхати. Чому? Давайте розбиратися разом.

Україна та Польща, фото з вільних джерел
Україна та Польща, фото з вільних джерел

Українці частіше залишають Польщу заради роботи в Німеччині, адже крім зарплати, яка перевищує польську вчетверо, біженці також отримують кращу соціальну та медичну допомогу. Про це свідчать дані дослідження Gremi Personal.

З даних компанії з працевлаштування випливає, що громадяни України є найчисленнішою групою іноземців, які працюють у Польщі, зокрема у сфері харчової промисловості. З початком війни кількість жінок з України, які працюють у цій галузі, збільшилася майже на 50%.

За підрахунками експертів, лише 1/5 частина українських мігрантів знаходить роботу через посередницькі агенції, а переважна більшість — саме через різні канали, чати та групи у соцмережах, де українці підтримують одне одного у пошуках роботи.

Україна та Польща, фото: Tetiana Sharapova
Україна та Польща, фото: Tetiana Sharapova

На думку аналітиків, бум на ринку праці Польщі після приїзду українських біженців згасає.

У звіті зазначають, що значна кількість українців воліє мігрувати далі на захід. Наприкінці 2022 року та на початку 2023 року Польща, як прикордонна країна, безперечно була першим вибором для біженців, але ситуація почала змінюватися в середині 2023 року.

Нагадаємо, що поляк на кордоні збив українського водія: до цього вступив з ним конфлікт.

Раніше ми повідомляли, що українці придумали, як обійти блокування кордону поляками: Укрзалізниця взялася за справу .