Польські фермери поновили блокування польсько-українського кордону. Нині вони погрожують, що перекриють і залізничні колії, а також доступ до морських розв'язок.

Це має відбутися з 20 лютого 2024 року та продоїться щонайменше місяць. І все-таки нічого, але поляків знову починають підтримувати в інших країнах. Наразі знову "прокинулася" Чехія.

Польські фермери на кордоні, кадр з відео
Польські фермери на кордоні, кадр з відео

Фермери з Чехії хочуть влаштувати у своїй країні акцію протесту проти аграрної політики Європейського Союзу та імпорту дешевшої продукції з України.

22 лютого, коли фермери з інших держав також планують демонстрації, аграрії в Чехії проведуть ходи до прикордонних переходів. Крім того, 19 лютого частина фермерів має намір зустрітися в Празі, щоб перекрити шосе сільськогосподарською технікою. Вони також передадуть листа міністру сільського господарства Чехії Марку Виборному зі своїми вимогами.

За словами речника Аграрної палати Барбори Панкової, неможливо передбачити, скільки тракторів та іншої важкої техніки вирушить на кордон.

"Ми не можемо виключати, що прикордонні переходи та дороги будуть заблоковані" , - заявила вона.

міністр оборони Чехії Яна Чернохова
міністр оборони Чехії Яна Чернохова

Президент Чеської сільськогосподарської палати Ян Долежал вважає, що європейське сільське господарство перебуває у "відчайдушній ситуації" і намагається привернути увагу політиків до своїх проблем. За його словами, якщо Єврокомісія не представить плану дій, протести на прикордонних переходах можуть повторитися.

Великі галузеві організації, як Аграрна палата, Сільськогосподарський союз та Асоціація приватного сільського господарства до протесту не приєднаються.

Нагадаємо, що поляки хочуть з 20 лютого заборонити українцям проїжджати залізничними станціями: "Будуть заблоковані".

Раніше ми повідомляли, що у Польщі прокоментували те, що фермери на кордоні висипають українське зерно: "Політики надто різкі".