Єдина ціль голови РФ Володимира Путіна та його колеги з Білорусі Олександра Лукашенка – втримати владу, розповіла в інтерв'ю виданню "Гордон" білоруська блогерка Тетяна Мартинова.

Президент Російської Федерації Володимир Путін прийняв рішення підтримати білоруського колегу Олександра Лукашенка у "війні" з демонстрантами, оскільки розуміє, що протести в Білорусі можуть спричинити аналогічну ситуацію в Росії.

"Путін вирішив, що варто підтримувати передостаннього диктатора у Європі, через те, що у невеликій Білорусі зараз яйце з голкою Кощія – якщо у білорусів вийде, у росіян не залишиться вагань і вони прийдуть до Кремля із питаннями. І ось сидить двоє дідів, кожен у своєму бункері, читають доповідні записки, які їм приносять, повністю відірвані від життя, не розуміючи, що смартфон сьогодні робить політику, а не вони у своїх бункерах. І єдина їхня мета – утримання влади", – сказала вона.

Мартинова зазначила, що сьогодні в усієї світової спільноти "немає інструменту для захисту народів від диктаторів".

"Можна виявляти занепокоєння, випускати декларації, вводити економічні санкції, але все інше – це втручання у внутрішні справи. Ось якби (як в анекдоті) зустрілися одного разу Макрон, Меркель та Трамп і вирішили, що Лукашенко не має рації, викликали його на розмову і посадили до в'язниці. Але немає такого інструменту", – додала вона.