Китай збільшує потужності з переробки нафти і вже в наступному році може вперше в історії змістити США у позиції лідера на нафтовому ринку.

Як передає портал Українці, про цю інформацію повідомляє видання Bloomberg.

"Америка була лідером з переробки нафти з початку нафтової ери в середині XIX століття, але Китай скине США вже в наступному році", – зазначає Міжнародне енергетичне агентство.

Зміна лідера на ринку по переробці нафти може статися в тому числі через те, що в Китаї в даний час будуються щонайменше чотири нові нафтопереробні заводи, в той час як у "Штатах" такі підприємства навпаки закриваються.

Сумарна потужність нових китайських підприємств складе 1,2 млн бареля на добу, що дорівнює нафтопереробці всій Великобританії.

При цьому, через кризу, викликаного пандемією коронавируса, світовий попит на паливо знизився, через що видобуток і переробку нафти теж довелося зменшити.

Зазначимо, що січневі ф’ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали до $ 45,66 за барель. Вартість ф’ючерсу на WTI на січень піднялася до $ 42,89 за барель.

Нагадаємо, що по найбільшій нафтовій компанії світу завдали ракетного удару. Єменські хусити завдали ракетного удару по об'єкту Саудівської нафтової компанії Saudi Aramco.

Раніше ми повідомляли, що через пандемію китайського віруса може спалахнути небезпечна інфекція: "досягне розмаху епідемії...".

Також нагадаємо, що у Франції починається суд над експрезидентом Саркозі: "Вперше в історії Франції".