Сьогодні, 23 листопада, єменські хусити здійснили ракетну атаку на об'єкт Саудівської нафтової компанії Saudi Aramco. Ракета була випущена в розподільну станцію компанії Saudi Aramco в місті Джидда на Червоному морі.

Про це йдеться в заяві єменської групи хуситів - саме на неї посилається Reuters. У Саудівській Аравії поки не надала коментарі з приводу інциденту.

Відомо, що Saudi Aramco, або Saudi Arabian Oil Company є найбільшою нафтовою компанією світу за показником видобутку нафти і розміром нафтових запасів. Вона приносить до 80% доходів бюджету Саудівської Аравії.

Варто зауважити, що у Ємені з 2014 року триває війна між шиїтами-хуситами і урядовими військами, лояльними президенту Абд-раббу Мансуру Хаді. Хусити захопили столицю Ємену Сану, а потім і більшу частину півночі країни. Бої загострилися в березні 2015 року, коли коаліція на чолі з Саудівською Аравією втрутилася, щоб відновити уряд президента Абд-Раббу Мансура Хаді.

Зазначається, що хуситів озброює Іран і підтримують прихильники поваленого диктатора Ємену Алі Салеха, тоді як на боці керівного президента Абд-Раббу Мансура Хаді виступає арабська коаліція на чолі з Саудівською Аравією.

Конфлікт у регіоні багато в чому розглядається як непряма війна між Саудівською Аравією та Іраном.