Влада Данії зіткнулася з новою проблемою, пов'язаною з норками, вбитими через зараження коронавірусом: вони буквально почали підніматися з могил.

Читайте нас у Google News!

Це явище було помічено жителями Західної Ютландії, де тушки норок ховали в братських могилах на військовому полігоні, пише The Guardian. У місцевій поліції заспокоїли, що це природний процес і побоюватися нічого.

винищені данські норки почали вставати з могил
винищені данські норки почали вставати з могил

"У міру розкладання в тушах можуть утворюватися гази. Це змушує їх трохи розширюватися. У гіршому випадку тіло виштовхує з землі",-пояснив прес-секретар датської поліції Томас Крістенсен.

За його словами, в Західній Ютландії дуже легкий піщаний грунт, і метрової глибини могил не вистачило, щоб уникнути лякаючого явища. Поліцейські були змушені додатково присипати зверху могили землею.

винищені данські норки почали вставати з могил
винищені данські норки почали вставати з могил

У Міністерстві навколишнього середовища Данії підтвердили, що ефект "піднялися з могил норок" пов'язаний з процесом розкладання. Щоб захистити від цього явища тварин і людей, навколо місця поховання побудують паркан. З точки зору можливого зараження коронавірусом від мертвих норок ситуацію у відомстві назвали безпечною, оскільки вірус передається живими тваринами, що видихають забруднене повітря.

Раніше стало відомо, що датська компанія Kopenhagen Fur, що займає 40% світового ринку норкового хутра, оголосила про свою ліквідацію в найближчі 2-3 роки. Про це представники організації повідомили 13 листопада на своєму сайті.

У 2021 році фірма ще буде працювати і виконувати замовлення, користуючись запасами шкурок. Також вона може розраховувати на хутро вбитих через мутацію COVID-19 5-6 мільйонів норок. У 2022 і 2023 році компанія сподівається провести заплановані Аукціони, але через зникнення власної бази керівництво прийняло рішення поступово скорочувати штат і проводити контрольовану зупинку протягом 2-3 років.

винищені данські норки почали вставати з могил
винищені данські норки почали вставати з могил

"Шкури будуть пропонуватися на чотирьох запланованих аукціонах в 2021 році разом з 6 млн не проданих шкурок з минулого року, а також з мільйоном шкур від фермерів з інших країн — виробників хутра", — говорить представник Kopenhagen Fur.

Глава компанії Джеспер Лауге додав, що фірма заснована на дусі співпраці, вірі в людину і його силу в суспільстві, але навіть найсильніше співтовариство не може пережити наслідки тих рішень, які вже були прийняті.

Ми не зможемо пережити наслідки прийнятих рішень. Сьогодні я оголосив понад 300 працівникам, ми закриваємося.

Влада Данії раніше оголосила про мутацію коронавірусу SARS-CoV-2 в організмі норок. У зв'язку з чим вони ввели спеціальні обмеження в Ютландії, де розташована велика кількість ферм по виведенню цих тварин, і розпорядилися забити все поголів'я - до 17 млн особин.