З данських звіроферм втекли десятки норок, інфікованих коронавірусом. Цілком імовірно, що вони можуть передати вірус диким тваринам. Вчені побоюються, що це може створити новий резервуар для коронавірусу в Європі.

Про це повідомляє Science Alert.

"Щорічно втікає кілька тисяч норок, і в цьому році близько 5% цих тварин могли бути інфіковані SARS-CoV-2", — зазначив менеджер ветеринарних досліджень Датського ветеринарного і продовольчого управління Стен Мортенсен.

Норки, кадр з відео
Норки, кадр з відео

Норки, які втекли з ферми, можуть поширювати коронавірус серед диких тварин, навіть попри те, що мільйони норок, які все ще знаходяться на фермах, вбивають, щоб запобігти поширенню вірусу. В країні коронавірус виявили на 284 норкових фермах, при цьому ще 25 господарств знаходяться під підозрою.

Як зазначається, загалом норки "дуже самотні істоти", тому ризик поширення вірусу серед інших тварин може бути низьким. За словами Стена Мортенсена, сприйнятливі тварини, такі як кішки і члени родини куницевих, швидше за все, заразилися вірусом, з'ївши інфіковану нірку або через їхній помет.

"Якщо дати можливість безконтрольно поширюватися серед диких тварин, SARS-CoV-2 може продовжувати поширюватися серед різних видів і представляти постійну пандемічну загрозу для людей і тварин", — сказала глава відділу вірусології Роттердамського університету Маріон Купманс.

Норки, кадр з відео
Норки, кадр з відео

Раніше ми повідомляли, чоловік прожив 100 років завдяки алкоголю, фастфуду і цигаркам: несподіване одкровення довгожителя. 100-річний житель Китаю відкрив секрет свого довголіття

Нагадаємо, що у світі зафіксовано понад 60 млн випадків зараження Covid-19. За минулу добу у світі виявили 542 661 випадок зараження коронавірусом

Нагадаємо, що з фонду боротьби з Covid-19 використали 62% коштів: на що витратили гроші