Вакцини від коронавірусу дозволять прийти до "нової нормальності" тільки в поєднанні зі збереженням усіх чинних заходів з контролю над пандемією.

Таку заяву в п’ятницю, 4 грудня, зробив директор програми Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з надзвичайних ситуацій Майкл Райан. Він виступив на спецсесії Генеральної Асамблеї ООН по боротьбі з коронавірусом.

"Ми сподіваємося, що зможемо додати вакцинацію до заходів, що вже вживаються для стримування пандемії. Але я хочу чітко сказати — вакцинація не означає викорінення COVID-19. Ми повинні додати вакцини до чинного арсеналу заходів. Якщо ми додамо вакцини до наших поточних дій, у нас є значна ймовірність зниження рівня передачі захворювання і потенційно зупинки передачі.Але якщо ми зможемо зупинити смертність, зняти навантаження з систем охорони здоров’я, контролювати динаміку передачі, тоді наша економіка, наше суспільство зможе повернутися до того, що ми називаємо нормою або, принаймні, прийти до "нової нормальності". Для цього будуть потрібні значні зусилля.", — сказав Райан. Майкл Райан

За його словами, світ все ще перебуває в дуже небезпечній і складній ситуації. Адже кожного тижня з’являється 4 млн нових випадків захворювання. Деякі регіони все ще знаходяться у високій фазі передачі, особливо Північна Америка і Європа. Він наголосив, що ця епідеміологічна ситуація не була стабілізована.

Раніше ми повідомляли, чоловік прожив 100 років завдяки алкоголю, фастфуду і цигаркам: несподіване одкровення довгожителя. 100-річний житель Китаю відкрив секрет свого довголіття

Нагадаємо, як працюватимуть дитсадки, школи та виші під час карантину: в уряді прийняли рішення. Про це на брифінгу сказав тимчасовий виконувач обов'язки міністра освіти та науки Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, що з фонду боротьби з Covid-19 використали 62% коштів: на що витратили гроші