Міністр внутрішніх справ Естонії Март Хельме вважає, що українці, які порушили правила самоізоляції, і їх роботодавці повинні бути покарані за всією суворістю закону. Про це повідомляє Європейська правда. Умовою в’їзду українців до Естонії був обов’язок роботодавця організувати їх самоізоляцію.

Однак під час перевірки з’ясувалося, що правила самоізоляції були порушені 46 разів. У тому числі були обґрунтовані підозри, що 17 осіб, яким слід було перебувати в самоізоляції, працювали. “Це безвідповідальна поведінка, оскільки вона може завдати підприємствам і всьому народу серйозної шкоди, якщо ми почнемо знову вводити обмеження. СОVID-19 знову піднімає голову, і ми повинні робити все, щоб зменшити його поширення.

Тому порушників правил самоізоляції слід притягнути до відповідальності”, – заявив міністр внутрішніх справ Естонії Март Хельме. Відносно прибулих в Естонію іноземців Департамент поліції і прикордонної охорони за порушення правил самоізоляції може застосувати різні санкції.

“Можна вислати іноземця з Естонії, покарати роботодавця штрафом до 32 000 євро або порушити кримінальну справу за поширення інфекційних хвороб. Держава не повинна толерантно ставитися до подібних порушень і безвідповідальної поведінки”, – підкреслив Хельме. Департамент поліції та прикордонної охорони вже розпочав діяльність у цьому напрямку.

Є важелі впливу і у Департаменту здоров’я, який може призначити мешканцям Естонії і прибулим в Естонію іноземцям штраф до 9600 євро і відкрити справу про проступок за порушення правил карантину. “Чекаю, що Департамент здоров’я в цьому випадку буде діяти жорстко”, – зазначив міністр. До Естонії 21 липня спецрейсом прилетіли 145 українців, які були зобов’язані провести 14 днів у самоізоляції.