В Ізраїлі в Єрусалимі фахівці в галузі археології натрапили на надзвичайно рідкісну стародавню печатку, вік якої становить близько 2,6 років. За словами археологів, на унікальній печаті було нанесено напис, на якому було ім'я господині та її батька.

Про це повідомляють в управлінні старожитностей Ізраїлю.

Як розповіли археологи, ця печатка була у володінні жінки на ім'я Єліхана. На ній було нанесено ім'я власниці та її тата Гаеля, саме тому друк є унікальним. Відомо, що господиня друку мала юридичний статус, завдяки чому вона могла володіти майном.

Також фахівці підкреслили той факт, що напис був нанесений в дзеркальному відображенні, а написаний він стародавніми єврейськими літерами. На думку вчених, ім'я господині не просто так нанесено на друку разом з ім'ям її батька.

Археологи знайшли стародавню печатку
Археологи знайшли стародавню печатку

За словами доктора Хагаї Місгави з Єврейського університету в Єрусалимі, існує мало печаток у володінні жінок. Саме багато жіночі друку носять ім'я тата, але не чоловіка. У цьому випадку це може вказувати на високий статус жінки, який залежав від батьків.

Також доктор підкреслив, що Еліхана, ймовірно, залишила собі право на власність і фінансову незалежність навіть після того, як вийшла заміж. І саме з цієї причини, як стверджує Хагая Місгава, ім'я її тата було збережено на пресі.

Нагадаємо, що робітники під час будівництва дороги під Дніпром натрапили на стародавні артефакти.

Як раніше повідомляв портал "Українці", в Іспанії робітники виявили стародавню баню 12-го століття.

Також портал "Українці" писав, що у Помпеях фахівці знайшли давню колісницю для весільної церемонії.