Відомий кулінарний експерт Євген Клопотенко розповів що у Радянському Союзі знищили українську та російську кухню. Про це Євген заявив в новому інтерв'ю.

90% блюд України та не лише її, а й усього пострадянського простору є вихідцями СРСР.

Блюда які насправді споконвічно були українськими називаються - Гамула, Тетеря, Верещака та Саламата. На жаль, зараз вже мало хто знає, що це за блюда зокрема завдяки негативному впливу СРСР.

Євген Клопотенко
Євген Клопотенко
Євген Клопотенко

Єдине, що насправді є українським - борщ та вареники, та і їх ми зараз бачимо на столі в "радянській" інтерпретації.

Загалом все, що стосується національних особливостей будь-якого народу, на думку Євгена було стерто за часів СРСР.

Щоб сформувати одну націю (мається на увазі «радянський народ"), потрібно дати їй одну мову, одну їжу та один одяг. Це три необхідні речі, щоб нація розвивалася під одним вектором. Якщо ж в одній країні є різні нації, різні культури, різні традиції, цими людьми дуже складно управляти. А якщо ти змиваєш їх ідентичності, тоді стає управляти легко. Євген Клопотенко

Варто відзначити, що вплив Радянської влади на національну кухню відбувся методом заборони продуктів, що привикли споживати люди. Коли зупинили постачання певних продуктів, товарів, а замість цього на полицях магазинів з'явилося щось зовсім інше, і вибір був невеликий - дефіцит - почали з'являтися і нові страви. Створені вже на основі цих продуктів. До слова, Радянський Союз знищив не тільки українську, а й російську традиційну кухню.

Мабуть, дійсно історично українським можна вважати вареники та борщ. Проте щодо перших питання досить суперечливе, адже блюда схожі з варениками готували не лише в Україні.

А ось щодо борщу можна сказати, що він справді національна страва.

Борщ - блюдо, яке з'явилося ще за часів Київської Русі та пережило всілякі кризи. Зі старослов'янської мови слово «борщ» перекладається як буряк. Її просто варили у воді, додавали туди щось ще, і так їли. Попри те що князі Рюриковичі прийшли до нас зі Скандинавії, вони здавна також традиційно вживали буряк, думаю, що коріння борщу прийшло до нас з тих країв. Тому борщ - це 100% українське блюдо. Клопотенко

Традиційний борщ
Традиційний борщ
Традиційний борщ

Експерт приводить досить багато цікавих прикладів споконвічно українських блюд, та зазначає, що своєю більшістю приклади цих блюд було збережено в історії завдяки "Енеїді" Котляревського.

Там описано чимало традиційних українських страв. Наприклад, Шпундру - блюдо типу жаркого, але з буряком. Береться м'ясо, буряк і запікається - картоплі в той час ще не було. Верещака - свинячі ребра або будь-яке свиняче м'ясо, куди додають хлібний квас і тушкують в печі. Гамула - щось схоже на печиво з запечених яблук. Беруть яблука, додають борошно і запікають. Тетеря, соломаха (також саламат) - густі страви з гречаного борошна або каші з додаванням великої кількості жиру. Це те, що їли під час подорожей козаки, а також різні кочові племена, які багато часу проживали на території України. Воно не дуже смачне, але дуже поживне. Все це - наші, українські страви. Євген Клопотенко

Підсумовуючи свою розповідь Євген Клопотенко запевняє, що з початком досліджень старих рецептів він зрозумів що українська кухня споконвіку була значно ширшою, основною проблемою її розвитку стало заважання людям, що насправді бажали розвивати даний напрямок. Адже у Радянському союзі багато таких людей переслідувалось або ж вивозились закордон.