Як стверджує глава Національного дослідницького центру епідеміології та мікробіології імені М. Ф. Гамалії Олександр Гінзбург, ризик повторного зараження коронавірусів SARS-CoV-2 дійсно існує. Правда, поки цьому немає офіційного підтвердження тому, що інформація котра з'являється про нібито повторні випадки COVID-19 наразі рано приймати за перевірені факти.

"Я ніяких наукових публікацій про повторне зараження поки що не бачив. Читав в пресі, по радіо чув, але в наукових журналах не читав. Вони зазвичай пишуть, наводячи дуже велику кількість доказів по певній системі", - пояснив вчений.

При цьому теоретично таке можливо, якщо в перший раз COVID-19 був перенесений людиною «на ногах».

«Не новина, що люди, які в легкій формі, використовуючи термінологію грипозну, на ногах перенесли й безсимптомно, з легкої дуже температурою, яка не дає необхідності залишатися вдома, у них точно імунітет не розвивається, їх треба вакцинувати. І те, що вони вдруге чи втретє захворіють і в такий же легкій формі перенесуть - нічого тут нового немає », - вважає Гінзбург.

Про «підтверджений випадок повторного зараження коронавірусу» 33-річного жителя Гонконгу писали минулого тижня з посиланням на вчених з Гонконзького університету. Дослідники зі штату Невада також заявили, що у 25-річного чоловіка з міста Ріно був виявлений коронавірус SARS-CoV-2 вдруге, хоча у нього були антитіла. Були повідомлення про аналогічні випадки з Нідерландів, Бельгії, Китаю і Південної Кореї.