Лікар-педіатр Євген Комаровський розповів про найбільший страх всіх мам і бабусь - коли ГРВІ у дитини переходить в пневмонію. Він пояснив механізм розвитку пневмонії, який дасть зрозуміти, чого бояться.

Лікар виділяє два таких механізми - перший з них не залежить від людини, тоді як інший залежить від способу лікування.

Так перший механізм залежить від типу вірусу, що потрапляє до легень чи бронхів. Зазвичай це вірусна пневмонія яка буває не часто.

Але найчастіше все трапляється за другим сценарієм. Починається ГРВІ з запалення верхніх дихальних шляхів, що супроводжується підвищеним утворенням слизу - соплів і мокротиння. Плюс ми ще приймаємо відхаркувальні засоби, які збільшують кількість слизу в легенях. Головна причина пневмонії - це загущення слизу, що утворився в бронхах: слиз стає схожим на пластилін, і грудка його перекриває просвіт бронха. Коли це відбувається, в легких порушується рух повітря, і там починають активно розмножуватися бактерії. Це і є головна причина розвитку запалення легенів.

Значить, щоб уникнути запалення легенів на початку ГРВІ, треба не дати загуснути слизу. А для цього потрібно тепло одягнутися, забезпечити нормальні параметри повітря - температуру не вище 18 градусів і вологість не нижче 50%, багато пити теплої рідини, не брати без прямої вказівки хорошого доктора відхаркувальні засоби й тим більше муколітики, Якщо все це виконати та дотримуватися під час перебігу хвороби, то запалення легенів в переважній більшості випадків вдасться уникнути.

Отже, якщо батьки тепло дитину одягли, якщо в кімнаті прохолодно і волого, якщо дитина багато п'є (для цього можна і хороводи поводити, і вмовляння залучити, і приз пообіцяти, і пограти), якщо батьки вчасно і правильно реагують на підвищену температуру тіла, то все буде в порядку. Чому я роблю акцент на своєчасності? Тому що якщо в кімнаті або на вулиці спека, а у дитини 38,5, то миттєво все попересихало, а якщо чисто, прохолодно, волого, то можливо й з цієї температурою організм буде активно боротися.

Загалом, якщо батьки знають класичні прийоми допомоги при ГРВІ, то саме мама і тато можуть на 99% позбавити свою дитину від пневмонії.

"І знову-таки я можу озвучити «рецепт», як забезпечити пневмонію: не давати пити, а їсть нехай побільше, надіти на дитину все, що налізатиме, і вкрити ковдрою, в кімнаті тепло і душно, помити підлогу з хлоркою, дати відхаркувальний засіб і щось антигістамінний, а заполірувати можна антибіотиком. Ось тоді слиз гарантовано засохне, а запалення легенів виникне не проста, а стійке до випитих антибіотиків, з резистентними до них бактеріями. І тоді будемо вже лікуватися уколами в лікарні" - підсумовує Комаровський.