Вчені з Каліфорнійського університету в Санта-Крузі та Південно-західного дослідницького інституту проаналізували знімки зонда New Horizons з поверхні Плутона і зробили висновок про те, що протопланета була гарячою, під час свого формування. Дослідники виявили на поверхні Плутона численні розриви-тріщини. Після того, як автори дослідження побудували теплову модель еволюції надр Плутона, вони довели, що такі структури могли виникнути, коли рідкий підземний океан замерзав.

Якщо після формування Плутон був холодним, а потім розтанув, то ми б побачили на його поверхні структури стиснення. Ми ж бачимо ознаки розширення, характерні для води, яка була рідкої, а потім замерзла. Карвер Бірсон, планетолог з Каліфорнійського університету в Санта-Крузі

Якщо Плутон спочатку «стартував» як гаряче тіло, це означає, що він сформувався або дуже швидко, або що він отримав велику кількість енергії ззовні. Зокрема, вчені припускають, що її джерелом могли послужити падіння великих астероїдів, з якими прабатько Плутона міг стикатися в перші епохи свого життя.

Автори припускають, і інші великі карликові планети на околицях Сонячної системи, в тому числі Макемаке і Еріда, сформувалися схожим чином. Вивчення формування планет і протопланет допоможе вченим зрозуміти, чи може на далеких від Сонця планети існувати життя.