Осінь - час, коли люди сумують за літом, що пройшло. Печально дивляться вслід журавлиному клину, що летить на південь, кутаються в теплі пледи, очікують початку опалювального сезону та нерідко впадають в депресію.

Варто зазначити, що зовсім нещодавно лікарі називали хворобою століття проблеми з серцем. Проте зараз пальму першості переймають саме депресії різного роду. Як же з ними боротися розповідає лікар-психіатр Євген Фомін.

Депресняк як правило супроводжується втратою енергії, млявістю, порушенням режиму, проблемами з апетитом. Виникає почуття тривоги, знижується працездатність.

"Депресія - це захворювання нинішнього сторіччя. Безліч зараз депресивних станів, депресивних тривог. Депресія часто пов'язана з тривожним розладом. Це захворювання виходить зараз на перше місце серед причин непрацездатності дорослого населення в усьому світі", - заявив Фомін.

Аби не доводити себе до такого стану, є надійний профілактичний засіб.

"Як боротися? В першу чергу я рекомендую спорт, тому що це така універсальна "таблетка". Тут кому що підійде, годяться будь-які варіації", - розповідає лікар.

Вид спорту можна вибрати будь-який що припадає до душі: біг, плавання, велосипед або важку атлетику. Це не принципово.

"Все що завгодно, тільки щоб людина займалася спортом, навантажувала свої м'язи. І після цього вона відчуває себе певною мірою краще. Це і є профілактика депресивного стану", - пояснив Євген Фомін.