Науковці застерегли про небезпечні предмети, що зустрічаються майже в будь-якому холодильнику. Річ йде про пластикові судки. У них може міститися речовина бісфенол А (BPA), яка загрожує здоров'ю людини.

Спеціалісти з США рекомендують уважніше відноситися до вибору контейнерів для зберігання їжі. В особливості, якщо вони піддаються термічній обробці.

У популярній некомерційній організації "Клініка Мейо" зазначили, що бісфенол А є хімічною сполукою, яку використовують в якості затверджувачу при виготовленні пластика.

Проте у звіті Всесвітньої організації охорони здоров'я 2010 року, зазначено, що доза BPA, яка зазвичай потрапляє до їжі з контейнера, не здатна нашкодити людині. Але це не стосується їжі, що піддавалася термічному впливу в BPA-тарі.

Вчені радять тримати продукти у пластиковій тарі без цієї речовини. Але якщо ваш контейнер містить бісфенол А, його не можна ставити до мікрохвильової печі чи мити в посудомийній машині. Пов'язано це з тим, що хімічна сполука може вивільнятися під впливом температур.

Щоб перестрахуватися, відмовтеся від такого пластика, виберіть скло, фарфор або нержавіючу сталь.