Не всі люди відразу можуть знайти собі професію до душі. Знаменитості - не виняток. Багато з них пробували себе в різних сферах діяльності, в тому числі й в роботі вчителем. До Дня вчителя-2020 підготували для вас добірку знаменитостей, життя яких колись було пов'язано з викладанням.

Джоан Роулінг - вчителька англійської

Джоан Роулінг
Джоан Роулінг

У 1982 році Роулінг не змогла вступити до Оксфордського університету. Замість нього майбутня письменниця отримала спеціальність викладача французької та англійської мов в більш скромному Ексетерському університеті.

Джоан довгий час не могла знайти себе в Англії, тому переїхала до Португалії й там влаштувалася на роботу вчителькою англійської мови. Вдень вона писала свій перший роман про Гаррі Поттера в місцевих кафе, а вечорами викладала для учнів різних вікових груп.

Письменниця зізнавалася, що найбільше їй подобалося навчати підлітків 14-17 років, через їх впевненого і чесного погляду на світ.

Барак Обама - професор права, політики та історії

Барак Обама
Барак Обама

Барак Обама, 44-й президент США, працював професором юридичного факультету Чиказького університету в 1992 році. Він викладав курси по праву, політиці та історії, регулярно дискутуючи зі студентами на теми расизму і сексизму. Що в ті часи вважалося досить сміливим рішенням.

Перед студентською аудиторією майбутній президент удосконалював своє красномовство, переконливість промов та навички ведення дебатів.

Стівен Кінг - вчитель англійської мови

Стівен Кінг
Стівен Кінг

До того як знайти свого першого видавця, Стівен Кінг викладав англійську мову протягом двох років. Крім цього він працював в хімчистці, і ще на кількох роботах.

Стівен любив викладати й намагався навчити своїх студентів оригінально мислити та писати короткі оповідання. Один з його учнів тепло відгукнувся про Кінга: "Він був приголомшливим учителем, багато коментував наші роботи та виявляв зацікавленість в успіху кожного".

Хью Джекман - вчитель англійської мови та фізкультури

Хью Джекман
Хью Джекман

У 1987 році голлівудський актор вперше поїхав з Австралії до Британії та викладав там англійську мову в престижній школі міста Аппінгем.

"18-річний австралієць, який навчає англійської купку англійських дітей. Я думав: якби я платив за це навчання, я був би дуже роздратований", - згадував про цей момент актор.

Пізніше Джекман влаштувався на вакансію викладача фізкультури, а у 2013 році навіть впізнав одного зі своїх вихованців серед репортерів на червоній доріжці.

Володимир Остапчук - вчитель англійської мови

Володимир Остапчук
Володимир Остапчук

Український телеведучий Володимир Остапчук, народився в місті Умань. Там же майбутній артист здобув вищу філологічну освіту, а саме - в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.

Перед тим, як зрозуміти, чим би він дійсно хотів займатися по життю, Володимир якийсь час працював викладачем англійської мови.

Потап - вчитель фізкультури

Потап
Потап

Відомий репер і продюсер Потап (Олексій Потапенко) здобув освіту вчителя фізкультури і тренера з водного поло та плавання. Пізніше він працював учителем фізкультури в школі.

Артист згадує кумедну історію з його минулого: коли Потапу було 19 років, він проходив практику в школі, де навчалася колишня учасниця гурту "ВІА Гра" Санта Дімопулос.

Репер зізнався, що вона була найкрасивішою дівчинкою в класі, а її однокласники навіть погрожували Потапу вбити його, якщо він не перестане на неї дивитися.

Марія Бурмака - вчителька української мови та літератури

Марія Бурмака
Марія Бурмака

Українська співачка Марія Бурмака народилася в Харкові в родині викладачів. Вона вирішила піти по стопах батьків і здобула освіту викладача української мови та літератури, закінчивши філологічний факультет Харківського університету.

Однак, ще в студентські роки Марія почала писати пісні, пізніше поєднуючи створення музики та роботу ведучої на телебаченні.

Віктор Бронюк - вчитель малювання та історії

Віктор Бронюк
Віктор Бронюк

Лідер гурту "ТІК" Віктор Бронюк, перш ніж стати сценічним виконавцем, шукав себе в живописі. Він з дитинства мріяв стати художником і закінчив Барське педагогічне училище за спеціальністю образотворчого мистецтва, після чого міг викладати цю дисципліну.

А пізніше, за порадою батьків, вивчився на викладача історії в Вінницькому державному педагогічному університеті. Після навчання Віктор деякий час працював в управлінні сім'ї та молоді Вінницької міської ради.