Популярний музичний колектив KAZKA приєднався до соціального проєкту "Звуки Чорнобиля". Група KAZKA представила унікальне відео на пісню "Острів" про Чорнобильську трагедію і зняли кліп на території Зони Відчуження.

Прем'єра пісні та відеоролика відбулася 27 жовтня на YouTube-каналі групи. У треку, крім музики, можна почути унікальні звуки Чорнобиля, наприклад, Тріск дозиметра, який вимірює радіацію, а також скрип колеса огляду в місті-примарі.

Зйомки кліпу KAZKA в Прип'яті
Зйомки кліпу KAZKA в Прип'яті

Кліп знятий протягом доби саме в зоні відчуження. Режисером стала Марія Коростельова.

"Ця трагедія залишила жахливі наслідки й занапастила життя багатьох людей. Мій тато багато мені розповідав про ті часи, а також про день вибуху. Він говорив, що, на жаль, люди не знали, як захиститися, як уникнути радіаційного опромінення. А коли дізналися - для багатьох було вже пізно. Ми записали цю пісню, в першу чергу, щоб привернути інтерес молоді до цієї важкої та важливої теми. Намагалися зрозумілою мовою пояснити слухачеві масштаби трагедії. Вся музика пісні побудована на звуках із зони відчуження", - прокоментувала прем'єру співачка.

Музикант гурту Микита Будаш
Музикант гурту Микита Будаш

"Звуки Чорнобиля" - масштабна Соціальна акція, до якої приєдналися українські та світові музиканти. Серед яких зірки французької електронної сцени Telepopmusik, відомий артист в жанрі live-looping Dub FX, співачка Стасик, рок-зірки Олександр Чемеров і Сергій Міхалок.

Олександра додала, що їх група не була знайома з проєктом "Звуки Чорнобиля" до того моменту, як їм запропонували приєднатися до нього. Однак у музикантів не виникло сумнівів, і вони відразу погодилися.

Музикант гурту Дмитро Мазуряк
Музикант гурту Дмитро Мазуряк

За словами вокалістки групи KAZKA, основний меседж, який колектив хотів би донести до слухача за допомогою треку і відео "Острів" – не повторити катастрофу.