Коронавірус 2020 останнім часом прискорився - у світі вже зареєстрували 44 мільйони випадків зараження і більше мільйона жертв. Лікарі закликають громадян носити маски для обличчя. Але не всі маски ефективні. Як заявив лікар-Вірусолог, кандидат біологічних наук Микола Контаров, саморобні марлеві маски небезпечні для здоров'я, оскільки не захищають від вірусів.

"Найбільш ефективні маски, які забезпечують ізоляцію ваших органів дихання від різних ризиків, а також захист оточуючих вас людей від можливого зараження інфекцією, якщо носієм вірусу є Ви, слід купувати в аптеках і медичних установах. Це - медичні маски", - сказав доктор.

За його словами, медичні маски діляться на хірургічні та процедурні. Хірургічні стерильні й мають більше шарів.

Показ "карантинних мод"
Показ "карантинних мод"

"Звичайні" маски, які продаються в кіосках і метро, теж функціональні, зауважив Контаров. Однак в них важче дихати, особливо літнім людям і тим, у кого є проблеми з серцево-судинною системою або захворювання органів дихання.

"Що стосується саморобних марлевих масок, які люди шиють вдома, вони абсолютно марні та від вірусу не захищають", — заявив лікар.

Марлева саморобна маска
Марлева саморобна маска

Маски не слід носити понад три годин, нагадав Вірусолог. Він пояснив, що в носопролигу кожної людини живуть бактерії, а в теплій і вологому середовищі, яку створює маска після довгого використання, вони стрімко розмножуються. Через підвищення концентрації власних бактерій поблизу органів дихання людина ризикує бути вражений вірусом, пояснив Контаров.

До "небажаних" засобів захисту лікар відніс і маски з красивими принтами, виконані з синтетичних тканин. Він вважає, що подібні вироби служать скоріше для краси.

Найбільш ефективними в плані захисту від вірусів експерт назвав респіратори.

Сім'я в респіраторах
Сім'я в респіраторах