Дослідники з Національного центру даних по снігу і льоду (NSIDC) помітили, що рівень льоду в морях поруч з Сибіром різко зменшився. Це пов'язано з масштабними пожежами в цьому регіоні.

За останній місяць на території Сибіру відбулося відразу кілька резонансних пожеж - за даними ІСДМ-Рослесхоз, на 20 липня площа лісових пожеж становить 1,62 млн гектарів. Дослідники помітили, що підвищена температура призвела до того, що в регіоні прискорилось танення крижаного покриву.

Наприклад, вчені вивчили рівень льодів в море Лаптєвих на північ від Сибіру, ​​а також в Баренцевому морі. Вони виявили, що лід там знаходиться на рекордно низькому рівні для середини липня. Якщо його рівень продовжить падати, то до вересня 2020 року його опуститься до нового рекордного рівня. Це стане ще однією ознакою того, що Арктика переживає безпрецедентні зміни, оскільки вона нагрівається удвічі швидше, ніж велика частина решти планети.

Серед неочевидних причин танення дослідники називають частинки попелу, які осідає на снігу і заважає відбиватися сонячного світла. В результаті відображення слабшає, на поверхні затримується більше тепла, і сонце плавить крижану шапку і вічну мерзлоту.

Також, раніше повідомлялося, що НАСА відстежило танення льодовиків за останні 17 років за допомогою лазерів. Працюючи з великими даними, вчені можуть аналізувати довгострокове поведінку покриву на континенті.

Ця система використовує космічні лазери, які вимірюють льодовики і відстежує їх постійно змінюється форму. Зараз космічне агентство США запустило два Висотомірні приладу. Перший з них, IceSat, працював з 2003 по 2009 рік; другий, IceSat-2 - з 2018 року.

Об'єднавши результати двох пристроїв, вчені виявили зростання льодовиків в східній частині Антарктиди, але помітили, що льоди на в західній частині стрімко таять. Втрати привели до підвищення рівня моря на 14 мм за 17 років.

«Працюючи з даними за тривалий період часу, ми можемо набагато менше турбуватися про короткостроковий поведінці льодовиків. Для нас важливіше аналізувати довгострокове поведінку крижаного покриву і не враховувати дані, які впливають на континент короткочасно. Дані за 16 років дають нам ясну картину », - відзначають дослідники.

Всього в Гренландії щорічно зникає близько 200 гігатонн льоду, в Антарктиді - 118 гігатонн. Одна гігатонн дорівнює 109 тонн, такої кількості льоду вистачило б, щоб заповнити 400 тис. Олімпійських басейнів.