У 1278 році натовп з 200 осіб, що переправляються через міст біля річки Маас в Німеччині, вразила танцювальна манія: один за одним люди починали хаотично танцювати до знемоги без видимої на те причини. Їх руху не походили на звичний танець, а скоріше нагадували безладні і уривчасті посмикування.

Під тиском великої кількості народу міст не витримав і обвалився. Постраждалих вдалося витягнути на берег і перенести в найближчу каплицю святого Віта, де їх привели до тями.

В середині 14-го століття все більше міст Англії, Німеччини та Нідерландів охоплювали подібні інциденти. Непоодинокими були випадки, коли в населених місцях люди танцювали по кілька днів без перепочинку, поки не падали з ніг від повної знемоги.

Танцювальна манія в німецькому містечку

Одним з найбільш знаменитих випадків стала танцювальна чума 1518 року в Страсбурзі. Стояв липень, коли жінка на прізвище Троффеа вийшла на вулицю міста і почала танцювати без видимої причини. Вона танцювала, поки не впала від втоми, а відпочивши, повернулася до танців. Протягом тижня до неї приєдналися близько 30-ти осіб, серед яких переважали дівчата.

Влади міста сповістили про те, що відбувається з самого початку. Порадившись з місцевими лікарями і священиками, разом вони вирішили, що виною всьому «гаряча кров». Радники запропонували найбільш підходяще, на їхню думку, лікування - влаштувати ще більше танців.

Вони наказали розчистити ринок під відкритим небом, прикрасити зали закладів, встановити дерев'яну сцену поряд з ярмарком, запросити музикантів і професійних танцюристів, щоб ті могли допомогти постраждалим і втомленим продовжувати веселощі.

У своєму божевіллі люди танцювали, поки не втрачали свідомість, деякі вмирали.

Через місяць танцюють налічувалося вже 400 осіб. Деякі не витримували великого навантаження і вмирали від виснаження. Зрозумівши, що вжиті заходи лише погіршують ситуацію, влада наказала закрити всі розважальні заклади і повністю заборонити свята. Постраждалих від танцювальної чуми відводили в храм святого Віта, розташований недалеко від міста. Там проводилися різні релігійні обряди, покликані «вигнати всіх демонів».

Згідно міським записам, на початку вересня манія пішла на спад. Точна кількість померлих так і залишилася невідомою.