Як ми всі знаємо, все нове, це добре забуте старе. Це повною мірою відноситься і до автовиробників.

Особливо тим, хто працюють вже не перше століття. Renault з 1899 року знає, що з часом будь-який старий дизайн може стати відмінним нововведенням, особливо якщо мова йде про невеликі міських електромобілях, які починають захоплювати Європу.

Renault R5 EV
Renault R5 EV

Компактний, модний міський автомобіль, енергозберігаючий і в деякому роді доступний. Renault належить битися на цьому ринку з новим Fiat 500 EV з 3 + 1 дверима, Mini Electric Cooper SE і, звичайно ж, всіма улюблений Honda E, електричний міський самурай, який японський виробник забув зробити досить дешевим.

Renault R5 EV
Renault R5 EV

Як ви, напевно, вже знаєте, прототип Renault 5 заснований на спадщині культового класичного R5, вперше представленого ще в 1972 році. Розроблений під керівництвом Жиля Відаля, цей компактний електричний концепт описується як "сучасний підхід до популярного і незамінного автомобіля, симпатичний міський автомобіль розміром з шпильку, що втілює в собі один з вічних успіхів Renault з сучасним, повністю електричним двигуном".

Renault R5 EV
Renault R5 EV

Команда розробників, звичайно ж, йде далі:

"R5 відразу впізнаваний, але завдяки сучасній обробці ліній і гладких поверхонь з футуристичними деталями (ліхтарі, передня панель...), результат повністю відповідає духу теперішнього часу. Стильні елементи, взяті з оригінального дизайну в сучасний спосіб приховує дуже сучасні функції: повітрозабірник капота приховує люк для зарядки, задні ліхтарі включають аеродинамічні заслінки, а протитуманні фари в бампері – денні ходові вогні. На боці навіть є натяк на оригінальну цифру 5, колеса і задній логотип. Передня частина і текстильна дах, взяті зі світу меблів, сповнені "французького шарму", натяк на пустощі, характер, який тягне за серце. Передній і задній логотипи загоряються, оживляючи автомобіль. Французький прапор у дзеркалах заднього виду підкреслює сторону автомобіля, "винайдено у Франції", фари в підголівниках і назва, що відображається на маленькому прозорому екрані на приладовій панелі, запрошують вас почати подорож".

Renault R5 EV
Renault R5 EV

І останнє, але не менш важливе, Renault бажає переосмислити життєвий цикл транспортних засобів на всьому своєму заводі у Флені, Франція, заводі, який буде "ремонтувати більше 100000 вживаних автомобілів на рік", перепрофілюючи дизельні великі вантажні автомобілі, переобладнавши їх в біогаз і чисті електромобілі.

Renault R5 EV
Renault R5 EV

Один парк, який Renault не слід перепрофілювати, - це решта R5. Історія цього культового компактного автомобіля, також відомого в Америці як Renault 5 і Le Car, почалася з малюнка Мішеля Буе в 1965 році.

Renault R5 EV
Renault R5 EV

Renault настільки сподобалася ідея, що вийшов R5 був готовий до 1972 року і відправився у виробництво через два роки.