Поняття краси у кожного своє, але є деякі речі, які на думку багатьох повинні бути присутніми в кожному житлі.

радянська квартира
радянська квартира

Так і в радянські часи був стандартний набір речей, який за загальновизнаною думкою повинен бути в кожній квартирі. Навіть не тому, що речей в принципі було мало і люди збирали своє гніздечко з того, що було доступно.

радянська квартира
радянська квартира

Тому напружуємо пам'ять, згадуємо, що було в старих квартирах обов'язково:

  • У передпокої часто наколачивали вертикальні дошки, покривали їх чорною фарбою, відстань між дошками було невелике, - можна було бачити кімнату. Ця досочная стіна з'єднувала кімнату і передпокій... На цих дошках могли висіти кашпо з квітами, картини;
  • нерідко можна було бачити дерев'яний портрет Єсеніна, молодого, з трубкою;
  • при вході в квартиру-лосині роги! Це і зараз висить, але точно з радянських часів!!! Зараз їх і не продають, тільки на раритетних ринках :)
  • були у всіх в квартирах комірчини, де можна було включити світло (часто тьмяний). У комірчинах завжди зберігалися старі іграшки, ганчір'я, книги... (зараз же це можуть бути просторі гардеробні і т. д.);
  • телевізор часто накривали якоюсь красивою ганчіркою, квітчастою який-небудь. На телевізорі квіти штучні у вазочці. Ось! :)
  • у всіх на кухні або в кімнаті було радіо! Часто з трьома програмами (три червоні кнопки), тому що всі слухали і "піонерську зорьку" і "радіоняню", і "в робочий полудень"...
  • висюльки в дверному отворі!!! Або купували готові (що було дефіцитом і дорогувато), або робили самі, з фантиків від цукерок!
  • часто радянські квартири прикрашали трельяжі! Дзеркала з тумбочкою. Я завжди мріяла про нього, але у нас не було, зате у бабусі було, скільки всього цікавого ставили на нього!

радянська квартира
радянська квартира

Радянський побут ще раз доводить, що насправді людині дуже мало потрібно для щастя. Зрозуміло, життя при СРСР важко було назвати достатньою, але людина знаходить будь-які лазівки, щоб бути щасливим. Головне-вміти цінувати те, що у тебе є.