17 березня Міжнародний кримінальний суд (МКС) ухвалив сенсаційне рішення видати ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна за незаконну депортацію та перевезення українських дітей на територію Росії.

Були країни, які стверджували, що не заарештували б російського диктатора, якби він приїхав до них, а ось президент Бразилії, який ніяк не визначиться, розумний він чи гарний у своїй підтримці, зараз став видавати цікаві думки.

Луїс Лула да Сілва, Президент Бразилії, кадр з інтерв'ю
Луїс Лула да Сілва, Президент Бразилії, кадр з інтерв'ю

Президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва заявив, що не може запевнити президента Росії в тому, що його не заарештують, якщо він відвідає саміт "Групи 20" (G20) у Ріо-де-Жанейро наприкінці наступного року.

Під час німецько-бразильських урядових консультацій у Берліні Лула заявив, що те, чи путін заарештують у Бразилії через ордер, виданий Міжнародним кримінальним судом, не входить до сфери його відповідальності.

"Чи буде він заарештований, коли прибуде? Можливо, а може, ні. Це вирішить судова влада", – сказав Лула.

Путін майже не залишав росію після початку повномасштабного вторгнення в Україну у лютому 2022 року. Цього року він не приїхав на саміт G20 до Делі. Росію представляв Міністр закордонних справ Сергій Лавров. Також путін не відвідав саміт БРІКС у Йоганнесбурзі: він був присутній по віюєзв'язку.

Володимир путін, кадр з інтерв'ю
Володимир путін, кадр з інтерв'ю

Нагадаємо, що в Офісі Президента розповіли про ймовірність мирних переговорів з росією: "Україна не може нічого...".

Раніше ми повідомляли, що у Верховній Раді визначили, коли пройдуть президентські вибори: скільки залишилося Зеленському .