НАЗК закликає партії довести свою прозорість громадянам перед місцевими виборами та подати звіти за І та ІІ квартали 2020 року.

"Тільки 67% зареєстрованих партій подали звіти про своє майно та розходи за І квартал 2020 року. За ІІ квартал відзвітували 45% партій. У зв’язку з цим НАЗК призиває політичні партії направити свої звіти до початку передвиборчої агітації, аби виборці могли бути впевнені в їхній доброчесності та прозорості фінансування", - заявили в НАЗК.

Водночас в антикорупційному відомстві зауважили, що законодавство не зобов`язує партії подавати фінансові звіти у період карантину.

"У зв’язку зі змінами до Закону України “Про політичні партії”, звіт політичних партій подається не пізніше ніж на 40 день після закінчення здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусу (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів", - поінформували в НАЗК.

Нагадаємо, що раніше портал "Українці" повідомляв про наміри НАЗК ретельніше перевіряти майно чиновників. Мета перевірок - переконатися, що спосіб життя відповідає задекларованому ними багатству.