Нещодавно Україну несподівано відвідав проросійський премьер-міністр Угорщини Віктор Орбан.

Він запропонував Володимиру Зеленському припинити вогонь, потім йому ввічливо відповіли відмовою. Очікувано, Орбан далі продовжував своє турне і помчав до Москви.

Віктор Орбан, кадр із виступу
Віктор Орбан, кадр із виступу

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув із візитом до Москви 5 липня 2024 року, лише за кілька днів після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Києві. Прессекретар Орбана, Берталан Хаваші, оголосив, що візит відбувається "в рамках миротворчої місії" прем'єр-міністра. Цю інформацію підтвердив і сам Орбан у своєму офіційному Twitter-акаунті.

Твіт Віктора Орбана
Твіт Віктора Орбана

На зустрічі диктатор володимир путін заявив, що Орбан прибув до РФ не лише як "давній партнер", а й як "глава Ради ЄС". Також Путін запропонував обговорити ситуацію в Україні та попросив Орбана ознайомити його з позицією Угорщини та ЄС щодо цього питання. Російський лідер також заявив про намір поділитись деталями мирних пропозицій Москви.

В Україні також прокоментували цю подорож Орбана. У коментарі МЗС України наголошується, що рішення про поїздку було прийнято угорською стороною без попереднього узгодження або координації з Україною.

"Для нашої держави принцип "ніяких домовленостей про Україну без України" залишається непорушним, і ми закликаємо всі країни неухильно його дотримуватися", - йдеться у заяві українського зовнішньополітичного відомства.

Віктор Орбан та Володимир путін, кадр з відео
Віктор Орбан та Володимир путін, кадр з відео

МЗС України також нагадав, що єдиним реалістичним шляхом відновлення справедливого світу залишається Формула миру.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський розповів, коли буде готовий мирний план: "Ми не хотіли і зараз не хочемо"

Раніше повідомляли, що Володимир Зеленський розповів про історичний день для України: скоро будемо в ЄС.