Народний депутат від "Слуги народу" Микола Тищенко зібрався займатися Донбасом. Він позиціює себе як людина, яка "знає Донбас". А чи так це насправді - не зрозуміло, пише "Радіо Свобода".

"Сьогодні вперше взяв участь у парламентській групі щодо законодавчих змін по Донбасу. Як і прогнозував, тут працюють як професіонали, так і відверто слабкі представники, що працюють на роз'єднання українців по обидва боки конфлікту. Але моя позиція незмінна, і вона аналогічна позиції президента. "Немає тієї сторони". Перш за все є українці, яких розділила війна на Донбасі. І наше спільне завдання - об'єднати сім'ї, об'єднати людей, об'єднати Україну. Зробити все можливе, щоб якомога швидше настав мир", - такий пост у себе на сторінці опублікував народний депутат від партії "Слуга народу" Микола Тищенко.

Сегодня впервые принял участие в парламентской группе по законодательным изменениям по Донбассу. Как и прогнозировал,...

Posted by Николай Тищенко on Monday, September 28, 2020

Віцепрем'єр України Олексій Резніков різко спростував будь-яку участь Тищенко в ТКГ.

"Наскільки мені відомо, таке не обговорювалося взагалі. Кадрові рішення про включення до складу делегації на рівні указу приймає тільки президент, а глава делегації та перші заступники можуть залучати, згідно з указом, інших представників, експертів, радників і т.д. Таких консультацій, за моєю інформацією, не велося", - прокоментував Резніков.

Втім, нардеп швидко відбився від здавалося б неминучих звинувачень в фейковості - він заявив, що увійшов до складу не самою ТКГ, а парламентської групи, яка буде працювати від Ради з ТКГ.

Втім, Тищенко так і не зміг відповісти журналістам на питання, скільки разів він побував за час свого депутатства на Донбасі.

"Планую ось зараз. Народним депутатом на "нуль", якщо немає на це спеціального дозволу, складно полетіти. Вважаю, що будь-яка людина, яка хоче розуміти, чи потрібен країні мир, повинен бути на "нулі". Я як людина, як практик, який прийшов в політику за велінням свого серця, хочу розібратися власноруч. Хочу і вже навіть попросив президента взяти групу депутатів на "нуль" і подивитися, як там все зсередини", - пояснив Микола Тищенко.

Депутат упевнений, що про мир потрібно домовлятися, в тому числі й з міжнародними партнерами. Однак з ватажками "ЛДНР" він переговорів вести не має наміру. Хоча він додав, що "готовий домовлятися як завгодно", заради того, щоб в Україні був мир. До речі, нардеп реально різко активізувався на темі Донбасу та постійно публікує в соцмережах присвячені цій темі пости.

Почему все вдруг вспомнили о переселенцах? Ответ прост. На носу выборы, а значит пора начинать демонстрировать как важны...

Posted by Николай Тищенко on Wednesday, September 23, 2020

Та чи підтримує нардеп жителів Донбасу? Серед його законодавчих ініціатив з питання Донбасу - тільки загальнопартійні законопроєкти, які він подавав серед групи депутатів. А серед запитів Тищенко в міністерства журналісти на тему Донбасу також нічого не виявили. Та й у своїй передвиборчій програмі Микола Тищенко не згадав про переселенців, хоча зараз говорить, що їх найбільше живе саме в Києві, і район, де він переміг на виборах, не виняток.

В інтерв'ю 2020 роки для YouTube-каналу "Ходять чутки" Тищенко міцно осоромився завдяки своїм заявам з приводу Донбасу і того, що там відбувається.

Щоб закінчити війну, потрібно повернути на місце кордону України, зазначив нардеп. Також заявив про необхідність виборів, але не уточнив, де - в ОРДЛО або на підконтрольній території.

У соціальних мережах заяву Тищенко про бажання опікуватися Донбасом порівняли з призначенням свого часу на таку посаду друга і колеги Володимира Зеленського Сергія Сивохо.