В інтерв'ю телеканалу «Україна 24» колишній радник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Сивохо заступився за Вітольда Фокіна, якого напередодні звільнили з посади заступника голови української делегації в Тристоронньої контактної групи. Сивохо вважає, що «нічого несподіваного не відбулося».

Сергій Сивохо
Сергій Сивохо

«Знову цькування, вульгарно і бридко. Як вульгарні і мерзенні ті, хто її організував. Мені це знайомо. В черговий раз голос розуму закричали і освистали», - прокоментував колишній радник.

Окремо Сивохо додав, що через відсутність «плану-б» «ми йдемо своїм шляхом».

«А Вітольда Павловича, безумовно, великий респект за позицію. І хочу подякувати тим, хто повернув Фокіна в активну політику. Спасибі, що зробили йому хороший піар. Відтепер в команді світу з'явився ще один досвідчений і сильний гравець», - сказав він.

Нагадаємо, що раніше Вітольд Фокін, під час виступу в комітеті Ради, заявив, що «не бачить жодного підтвердження» війни між Росією і Україною.

Фокін прибув до Ради, щоби пояснити свої попередні скандальні заяви щодо Донбасу

Заступник глави делегації України в Тристоронній контактній групі у Мінську Вітольд Фокін заявив, що поки не бачить доказів того, що на Донбасі ведеться війна між Україною та Росією.

Маша Фокін та Вітольд Фокін
Маша Фокін та Вітольд Фокін

Про це Фокін заявив на засіданні комітету Верховної Ради з державного будівництва.

«Я не політик. Зробити якесь визначення цього я не можу. Бо жодного підтвердження того, що там війна між Україною та Росією, поки що не бачив», - сказав Фокін.

Проте він зазначив, що проти України воюють найманці з майже 30 країн світу, зокрема за підтримки Російської Федерації.

Фокін прийшов на засідання комітету на запрошення депутатів, які хотіли поставити йому питання через заяви про амністію та особливий статус Донбасу.

Раніше Фокін вже вибачився за «повстанців» на Донбасі.

Уже 30 вересня, президент Володимир Зеленський своїм указом звільнив Фокіна з ТКГ. А журналіст Денис Казанський вважає, що посаду звільненого Фокіна фактично скасували.