Шостий глава України Володимир Зеленський носій "цінностей виживання" і свого роду "краш-тест" пост-майданної країни.

Таку думку висловлює на своєму каналі в Telegram відомий український журналіст і ведучий Павло Казарін.

Під поняттям "цінностями виживання" мається на увазі віра в "гру з нульовою сумою", популізм і корупція. Журналіст зазначає, що всі ці цінності сформувалися в менталітеті українського народу в результаті століть існування України як колонії різних імперій. Багато в чому саме завдяки цим цінностям українці виживали в ті часи, коли рішення про їхнє майбутнє приймалися в чужих столицях.

Говорячи про віру в "гру з нульовою сумою", Казарін зазначає, що в конкретній ситуації людині дається обмежена кількість ресурсів, за які необхідно боротися.

"Твоя перемога неодмінно означає чужу поразку. Людина людині вовк. Чуже щастя сприймається як вкрадене у себе", - пише журналіст.

Він доповнює, що аналогічного роду підходи завжди призводять до дефіциту довіри в суспільстві до політиків, а також ведуть до появи кумівства.

"Роблячи вибір між кращими і своїми, ми вибираємо своїх. І немає нічого дивного в тому, що, вибравши Зеленського, Країна заодно вибрала ще й "95-й квартал", - підкреслив Казарін.

На думку журналіста, "цінності виживання" і ідея комфортної держави суперечать одному. На додаток, ці "цінності" несуть загрозу державі як такій.

"Тому що відкидають ідею спільної долі. Навіщо платити податки, якщо їх витратять на когось ще? Навіщо будувати спільне, якщо можна обмежитися персональним?"- зазначає ведучий.

Говорячи ж про Зеленського, Казарін назвав його "випадковим президентом": за його словами, колишній глава "95-го кварталу" грає в чужу політичну гру, відпрацьовуючи тим самим не свій, а чужий сценарій.

"Події п'яти постмайданних років були для нього в кращому випадку матеріалом для жартів. І сам по собі він лише дзеркало, в якому відбиваємося ми і країна. Він уособлення всього того, до чого привчала себе Україна за століття життя в колоніальному статусі, всього того, від чого нам потрібно себе відучити", - резюмував Казарін.