Другий уряд Зеленського довів економіку до такого стану, що змушений визнати свою неспроможність виплачувати пенсії українцям та готується запровадити додаткові стягнення із зарплат громадян на ці виплати. Про це сказав на брифінгу народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко.

Він нагадав, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про те, що через 15 років Україна не зможе платити пенсії пенсіонерам.

Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко

«Поки ви не прийшли до влади – всі ці перший уряд Зеленського, другий уряд Зеленського – Україна якось могла виплачувати пенсії. Може, не високі, і звісно важливо, щоб вони були більшими. Але такого, щоб ставити питання, що Україна взагалі не здатна сплачувати пенсії – це результати вашого урядування», – підкреслив Олексій Гончаренко.

Він додав: «Звичайно, коли у нас ВВП падає у другому кварталі на 11,5%, уявіть собі дев’ята частина економіки держави зникла».

При цьому депутат зазначив, що посилання уряду на епідемію ковіду непереконливе: «Весь світ чув, як Італія потерпає від коронавірусу, і падіння економіки суттєво менше, ніж в Україні, в якій нам Зеленський розповідав, що він майстер спорту по боротьбі з коронавірусом».

Олексій Гончаренко зазначив, що прем’єр також повідомив, що єдиним виходом із цієї ситуації є запровадження другого рівня пенсійної системи – накопичувального. Водночас він пояснив, що цей накопичувальний рівень передбачатиме примусове стягнення коштів із заробітної плати кожного українця.

Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко

«Я б хотів від імені нашої політичної сили, і від себе особисто висловити категоричну незгоду. Так, має бути накопичувальний рівень, але абсолютно добровільний. Ті люди, які хочуть накопичувати собі на старість – це нормально і держава має створити систему і забезпечити, щоб вони могли це робити. Але робити це примусово, забираючи у вчителя, лікаря, працівника, ще й ту частину їхньої невеличкої зарплати, яку вони отримують на те, що колись може бути їм хтось щось виплатить. Або ці гроші десь вкрадуть, або ці гроші з’їсть інфляція, або ще щось відбудеться. З цим ми погодитися не можемо», – заявив представник «Європейської Солідарності».

«Це означає просто знову все зробити за рахунок населення», – наголосив Олексій Гончаренко.

Він зауважив, що підходи цього уряду до виплати заробітної плати бюджетникам прості – перед Днем вчителя уряд заморожує зарплати вчителям, вкотре переносячи виконання статті 61 про «три мінімальні зарплати – оклад вчителя». «Тепер перенесли це підвищення на 2022 рік. Перший раз це зробив рік тому перший уряд Зеленського, тепер це робить другий уряд Зеленського, посилаючись на коронавірус. Хоча рік тому коронавірусу ще й не було», – додав депутат.

«В таких умовах вводити ще додаткові платежі з і так невеликої зарплати українців неприпустимо», – переконаний Олексій Гончаренко.