Давид Жванія, екс-нардеп і колишній найближчий соратник Петра Порошенка, звинуватив того в організації продажу боєприпасів з українських складів до Сирії противникам режиму Башара Асада.

Про це він заявив у відео на своєму Youtube-каналі у четвер, 8 жовтня нинішнього року.

Петро Порошенко
Петро Порошенко

"Як Ви знаєте, я вже подав дві заяви в ДБР про злочини, скоєні злочинною групою Порошенка. Вони стосувалися подій Майдану. І тому Порошенко, звичайно, розповідатиме, що це політика, а не кримінал. Однак зараз я готую ще одну заяву в ДБР. І воно стосуватиметься вже не політичних подій-в даному випадку Порошенку буде складно викручуватися. Я готую заяву про продаж Порошенку в Сирію боєприпасів. У тому числі заборонених 400-т кілограмових фосфорних бомб", - сказав колишній нардеп.

Він стверджує, що Порошенко організовував продаж боєприпасів протягом двох років (2014-2016 роки). Покупцем нібито було одне з угруповань повстанців, які протистояли режиму Башара Асада.

"У мене є докази цього. Вони всі будуть приведені в заяві ДБР. Зазначу, що Порошенко продавав зброю в той час, коли наша армія на Донбасі відчувала брак озброєнь. Коли Україна просила у союзників надати нам будь-яку зброю. Ось такий ось це людина. Але це ще не все. Щоб приховати сліди свого злочину, Порошенко дав розпорядження влаштувати пожежу на військовому складі в Калинівці в 2017 році. Тоді люди Порошенка розповідали нам, що в підриві складу винні якісь російські терористи. Перед самим вибухом у Вінницькій області навіть організували антитерористичні навчання-це теж була частина спецоперації з відволікання уваги", - підсумував Жванія.

Давид Жванія
Давид Жванія

Давид Жванія стверджував - у 2014 році він разом з тодішнім послом України в Німеччині Павлом Клімкіним брав участь у передачі хабара в розмірі 5 млн євро одному з чиновників у ФРН ‒ заради надання підтримки кандидатури Петра Порошенка на президентських виборах.

Крім того, за словами Жванії, Порошенко і Олександр Турчинов в 2013-2014 роках організовували серію викрадень і побиттів активістів Євромайдану.

Далі, Жванія стверджував-Михайло Саакашвілі є агентом багатьох розвідок, а у Порошенка в розпорядженні є на того Серйозний компромат непристойного характеру.