Як відомо, головною передвиборчою обіцянкою Володимира Зеленського було встановлення миру на сході України, заради цього за нього проголосували 73% українських виборців. Минуло вже понад 1,5 років при владі президента Зеленського, а питання мирного врегулювання просувається повільно. Як повідомляє BBC, Зеленський заявив, що, якщо він не впорається, він покине пост президента.

За словами президента Зеленського, він вважає, що з главою Кремля Володимиром Путіним можна домовитися - Володимир переконаний, що укладений з Путіним світ означатиме де окупацію частини Донбасу і Криму і повернення даних територій під контроль української держави.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Зеленський підкреслив, що щиро вірить у можливість укладення такого миру - в іншому випадку, він не став би висувати свою кандидатуру на пост президента України. При цьому, каже глава держави, Україні зараз необхідна допомога всього світу.

Крім того, Володимир Олександрович заявляє що для нього не буде проблемою в разі, якщо він не впорається з миротворчим завданням, вийти до народу з визнанням невдачі та заявою, що він більше не може представляти український народ. За словами Зеленського, він не чіпляється за владу і рейтинги та визнає, що країні потрібен хтось інший для досягнення миру в разі, якщо він не впорається.

Водночас вказує президент України, умови Путіна, які висуваються зараз, такі як внесення змін до Конституції з метою закріплення особливого статусу Донбасу, виконувати він не готовий. Ще одним моментом, який не влаштовує українську владу, є передача контролю над кордоном тільки після проведення місцевих виборів в ОРДЛО.