Заможні і впливові люди не шкодують грошей на навчання дітей. Українські ВІПи часто відправляють своїх нащадків до кращих навчальних закладів світу. Де здобувають вищу освіту діти Кирила Шевченка, керівника Національного банку, та Максима Степанова, голови МОЗ. І у скільки це обходиться.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов батько двох дітей. Молодший син Михайло (11 років) фігурує в декларації чиновника, оскільки ще школяр і проживає з батьками. А ось дочка Анна (минулого тижня їй виповнилося 22 роки) в документі не значиться, оскільки вона вже покинула рідну домівку.

Ще бувши губернатором Одеської області, Степанов обмовився, що дівчина вчиться в Америці, в Бостонському університеті.

Це приватний дослідницький виш на 30 000 студентів у штаті Массачусетс. Згідно з даними на сайті Міністерства освіти США, середня вартість навчання тут $75 000 на рік. Однак можна отримати до 50% знижки (якщо виграти грант або стати стипендіатом, а для американців ціна залежить від рівня доходу сім'ї абітурієнта).

Університет займає 36-е місце в рейтингу кращих вищих навчальних закладів світу, за версією Wall Street Journal. Три його кампуси (студмістечка) розташовані в мальовничому районі Бостона на березі річки Чарльз.

Дочка Максима Степанова
Дочка Максима Степанова

Журналісти знайшли профіль Анни Степанової в соцмережі для ділових контактів LinkedIn.

Там значиться, що вона закінчила Бакалаврат, тобто 4 роки навчання, на економічному факультеті.

"В Ані було три пропозиції, де продовжити навчання на магістра: залишитися в Америці, переїхати в Сінгапур або Францію", - говорить джерело з оточення сім'ї. Дочка міністра вибрала Європу.

Зараз вона отримує ступінь МВА в одній з бізнес-шкіл Парижа, тобто по завершенню буде магістром ділового адміністрування. Навчання триває від року до двох, плюс 4-6 місяців практики.

Ця освіта необхідна для тих, хто планує бути керівником середньої та вищої ланки. Ціна за 4 семестри в магістратурі близько $15 000.