Партія «Національний Корпус» звернулась з позовом до суду на ТОВ «ЛАСМАК», що є власником медіаресурсу «Страна.ua», та народного депутата від «ОПЗЖ» Іллю Киву через поширення неправдивої інформації.

«6 листопада до Печерського райсуду м. Києва було подано позов про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації. Відповідачами по цій справі є інтернет-видання «Страна.ua» та народний депутат України Ілля Кива, які неодноразово поширювали недостовірну інформацію про Національний Корпус», – повідомив юрист Нацкорпусу Євген Комісар.

Нацкорпус
Нацкорпус

Мова йде про публікації, в яких повідомлялося про обшуки в офісах Нацкорпусу та представників партії. Відповідні інформаційні матеріали «Страна.ua» оприлюднила 23.10.2020р., 24.10.2020р. та 02.11.2020р. під назвами «СБУ втайне от Авакова провела массовые обыски в “Нацкорпусе” и “Азове”», «Обыски в “Азове” и Нацкорпусе. Найдено оружие и наркотики. Готовились провокации на выборах. Все подробности» та «”Страна” публикует новые данные о националистах, на которых устроила облаву СБУ накануне выборов». Також 24.10.2020р. народний депутат Ілля Кива додатково поширив вищевказану неправдиву інформацію у Facebook.

«Ані Службою безпеки України, ані іншими правоохоронними органами не було проведено жодного обшуку або іншої слідчої дії відносно представників ПП «Національний Корпус». Жодному відомому нам члену ПП «Національний Корпус» не було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, про які вказується в опублікованих Відповідачем-1 (“Страна.ua”, – авт.) та згодом поширених Відповідачем-2 (Ілля Кива, – авт.) інформаційних матеріалах», – йдеться у позовній заяві Нацкорпусу.

У документі також зазначається, що жодні правоохоронні органи не проводили обшуків та інших слідчих дій у приміщеннях, які перебувають у власності Нацкорпусу.

Саме тому у своєму позові Національний Корпус просить суд визнати недостовірною та такою, що завдає шкоди діловій репутації партії інформацію, поширену виданням «Страна.ua» та Іллею Кивою, і зобов’язати їх спростувати її у такий же спосіб, яким вона була поширена.

У партії також зауважили, що оприлюднення недостовірної інформації відбулося за день до проведення чергових місцевих виборів, у яких брали участь в тому числі висунуті Нацкорпусом кандидати. Тому, переконані в Нацкорпусі, це свідчить «про умисність таких дій та явний намір завдати найбільш значної шкоди діловій репутації партії».

Нагадаємо, що на місцевих виборах представники Нацкорпусу стали депутатами місцевих рад у чотирнадцяти ОТГ Волинської, Донецької, Запорізької, Івано-Франківської, Львівської, Херсонської, Вінницької, Закарпатської, Рівненської, Харківської, Черкаської та Чернівецької областей.