Висловлювання радника керівника офісу Президента Михайла Подоляка "Про виродків і людей" в Конституційному Суді України підривають авторитет держави, порушують етичні норми спілкування між людьми і свідчать про низький рівень моральної культури цієї особи.

Так у КСУ відреагували на висловлювання у Facebook радника керівника офісу Президента Михайла Подоляка.

Суддя Конституційного суду Ігор Сліденко
Суддя Конституційного суду Ігор Сліденко

У КСУ зазначили, що відповідно до статті третьої Конституції України: Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження та забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

"Тому подібні висловлювання Михайла Подоляка підривають авторитет держави, порушують етичні норми спілкування між людьми і свідчать про низький рівень моральної культури цієї особи. Шановні державні діячі, чиновники та їх радники, просимо вас не впадати в паніку і агонію. Вирішення всіх проблем, у тому числі політичних, має бути здійснено виключно конституційним способом. Це забезпечить діяльність держави в правовому полі, за що Ви несете персональну відповідальність", - йдеться в заяві.

Ігор Сліденко
Ігор Сліденко

Відзначимо, що Михайло Подоляк написав на своїй сторінці в Facebook, що у випадку з триваючою кризою в Конституційному суді мова йде виключно про "людей і виродків".

"Ось прямо так, конкретно і за прізвищами. Яскрава червона лінія досить чітко відокремила одних від інших", - підкреслив він.

Раніше Конституційний суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України, статтю 366-1 КК, що передбачає відповідальність за брехню в декларації. Доступ до реєстру е-декларацій був закритий.

29 жовтня було екстрено скликано засідання РНБО. Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що низка останніх подій, пов'язаних з рішенням КСУ, дає вагомі підстави вважати, що існує цілісний план, спрямований проти основ української державності. Президент Володимир Зеленський закликав правоохоронців встановити всі деталі, які призвели до рішення КСУ.

Також Кабмін прийняв розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій.