В. о. міністра енергетики України Юрій Вітренко очікує повторного голосування по його кандидатурі в парламенті в кінці січня – початку лютого, і в разі відмови депутатів підтримати його повернеться в приватний бізнес.

Про це він повідомив в інтерв'ю газеті "День".

"Не знаю, чи буде позитивне рішення. Я концентруюся на вирішенні нагальних проблем в енергетиці... (якщо не проголосують) я поїду до сім'ї, буду займатися приватним бізнесом, вести нормальний спосіб життя", - сказав Вітренко.

Наталія Вітренко
Наталія Вітренко

Він зазначив, що голосування має відбутися в комбінації перший віце-прем'єр-міністр і міністр енергетики.

"Тому що це потрібно прем'єру, і перш за все країні. І щоб вирішувати складні питання, які є в енергетиці, потрібен перший віце-прем'єр-міністр, який міг би вирішувати питання не тільки Міністерства енергетики, а й кросекторальний", - пояснив В.О. міністра.

Він нагадав, що прийнята нещодавно поправка Олени Шкрум ("Батьківщина") "фактично унеможливлює виконання багатьох обов'язків виконуючим обов'язки міністра", тому голосування по його кандидатурі необхідне.

"Я маю підтримку Зеленського, голови фракції "Слуги народу", прем'єр-міністра, а також багатьох депутатів фракції" Слуга народу", але з усіма 246 депутатами не спілкувався, тому не знаю, скільки з них мене підтримують", - прокоментував він перспективи такого голосування.

Наталія Вітренко
Наталія Вітренко

Раніше повідомлялося, що 17 грудня Верховна Рада не змогла призначити Юрія Вітренка на посаду першого віце-прем'єр-міністра - міністра енергетики України. Відповідну постанову на засіданні в четвер підтримали 186 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів. Однак він заявив, що має намір повторно поборотися за крісло в Кабміні.