Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи був останнім пам'ятник Леніну, який знесли в Одеській області.

пам'ятник Леніну
пам'ятник Леніну

"Буквально сьогодні я бачив пост одного з активістів, здається, вони виявили ще одного "останнього Леніна", тому Леніни - це вже швидше екзотика в Україні, принаймні на підконтрольній уряду території", – заявив чиновник.

Але, підкреслив він, якщо відкинути іронію, то насправді немає ніякого остаточного реєстру.

Антон Дробович
Антон Дробович

"Є багато активістів з різних областей, які в тому числі і нам пишуть - вони виявляють якісь пам'ятники, меморіальні дошки, пов'язані з комуністичним режимом. І в принципі облік якраз ведеться по тому, що було демонтовано, перейменовано, змінено або девізуалізовано. Якого реєстру попереднього немає. Те, що мало художню цінність або монументальну, було в реєстрах держави, а третьосортний штампований Ленін, який десь у дворі заводу якогось стоїть, то таких реєстрів немає»,-зазначив Дробович.

У ніч на 27 січня в Ізмаїльському районі Одеської області невідомі знесли, як повідомлялося, останній пам'ятник вождю російського пролетаріату Володимиру Леніну.