Колишній віцепрезидент США Майкл Пенс, який останні чотири роки був найближчим союзником Дональда Трампа, аж поки не роздратував його відмовою брати участь у державному перевороті, виїхав разом із дружиною до рідного штату Індіана. Але в колишньої другої людини в державі немає ані будинку, ані значних статків, і йому фактично немає де жити.

Про це пише Бабель з посиланням на Business Insider.

Майкл Пенс
Майкл Пенс

Після виїзду з державної резиденції у Вашингтоні Майкл і Карен Пенс прибули до свого рідного міста Колумбус в Індіані, однак у них наразі немає роботи та свого помешкання. Вони взагалі не мають в Індіані нерухомості, навіть попри те що Пенс очолював штат до 2017 року.

За даними джерел з Республіканської партії та оточення експрезидента Дональда Трампа, Пенсам доведеться пожити у когось в гостях — спочатку вони ночуватимуть на дачі в чинного губернатора Еріка Голкомба. За даними республіканців, близьких до Пенса, він з дружиною проживатиме у домі свого брата.

Майкл Пенс
Майкл Пенс

Пенси не мають власного житла вже близько десяти років. Свою нерухомість — скромний будинок в Індіанаполісі — вони продали ще в 1987 році. У 1999 Пенси купили помешкання в Единбурзі, в окрузі, від якого політик балотувався до Конгресу. Після перемоги на виборах подружжя переїхало до Вашингтона.

Пізніше політик вирішив балотуватися на посаду губернатора рідного штату, тож він з родиною переїхав до столиці Індіани, де зняв розкішну квартиру. У 2016 році, коли Пенс долучився до передвиборчої кампанії Трампа як кандидат на посаду віцепрезидента, то зазначив у декларації відсутність будь-якої нерухомості.

Окрім проблем з грошима та житлом Пенси мають іншу турботу — про власну безпеку. 6 січня, коли натовп прихильників Трампа пішов на штурм Капітолія у Вашингтоні, Пенс став однією з цілей заколотників.

Майкл Пенс
Майкл Пенс

Трамп був злий на Пенса через його відмову взяти участь у перевороті, а його прибічники вимагали публічної страти віцепрезидента та конгресменів. Врешті Пенс примирився з Трампом і відмовився ініціювати його усунення з посади, оскільки це призведе до ще більшої дестабілізації. У цей час Пенсу приходило безліч погроз поштою, але з тих пір родину посилено охороняє Секретна служба.

Відомо, що на початку 2017 року, коли Пенс мав переїхати до державної резиденції як друга особа в державі, він звернувся по допомогу до Трампа, оскільки не мав грошей, щоб обставити нове житло.

Родина Пенса на той момент перебувала у фінансовій скруті через банкрутство його старшого брата. Попередній віцепрезидент Джо Байден вивіз свої меблі, тож у резиденції фактично не було на чому спати, а грошей новий господар приміщення не мав. Тоді Трамп перерахував у фонд віцепрезидента близько $750 тисяч, щоб Пенсу та другій леді було на що жити.

Як пише Yahoo News, Пенс щороку заробляв на посаді віцепрезидента $235 тисяч, а державна охорона буде доступна йому ще пів року.

Від початку січня після штурму Капітолія кількість виборців, зареєстрованих у Республіканській партії, почала різко скорочуватися. За офіційними даними, протягом місяця понад 30 тисяч республіканців покинули партію.

Дональд Трамп за день до інавгурації Джо Байдена покинув Білий дім і вирушив до Флориди. Там він грає в гольф і зустрічається з прихильниками, а ще відкрив «офіс колишнього президента». Однак учасники клубу Трампа «Мар-а-Лаго» скасовують своє членство. Курорт став сумним і гнітючим після повернення експрезидента.