Народний депутат від "Слуги народу" Мар'яна Безугла порівняла спеціальний економічний режим для окупованого Донбасу, з ініціативою введення якого виступив новий глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук, з індіанськими резерваціями, які мають в США значні податкові пільги.

Про це представник "Слуги народу" заявила в ток-шоу "Прямий ефір" на телеканалі "Прямий".

- А хто буде інвестувати, хто буде інвестор, який буде інвестувати в вільні економічні зони "ЛДНР"? Ви знаєте?

Це не питання про "ЛНДР". Ми йдемо до того, щоб відновити контроль над кордоном. І ми визнаємо цю територію, звичайно, як українську. Так само, як Крим. І можемо вводити ті чи інші рішення... Знову ж повернуся до вільній економічній зоні. Говорити, що вона, умовно кажучи, пахне нафталіном - це не зовсім коректно. Це - світова практика.

- Можете мені навести приклад, де це успішно спрацювало, саме такі вільні економічні зони?

Загалом вільні економічні зони ще почалися ще з часів античності. І виникали в тому чи іншому форматі навіть в кожній країні. І ми можемо привести ... Я не експерт з економіки. Як приклад, Сполучені Штати, один з варіантів вільних економічних зон. Це навіть індійські (індіанські - ред.) Резервації, це Лас-Вегас певною мірою. І досить успішна реалізація того чи іншого...

Якщо ми говоримо про широке поняття вільної економічної зони, то це зона, це територія з певними спрощеними правилами. При цьому досить багато різних варіантів. Наприклад, зі спрощенням податкової політики, з певними правилами, які сприяють інвестиціям тощо.