Проросійські бойовики на початку весни 2014 року планували захопити спочатку Харків, а вже потім Слов'янськ.

Про це сьогодні, 16 лютого, під час допиту в Орджонікідзевському райсуді Харкова заявила підозрювана в сепаратизмі Неля Штепа.

Неля Штепа
Неля Штепа

"Мені сказав Павленко, який був керівником СБУ в місті Слов'янську і який тоді став "народним мером", він мені сказав: "Нелю Ігорівно, через вас вони не захопили Харків, вони повинні були захопити спочатку Харків на свято Пасхи, а тоді піти до нас". А я почала всі телефонні дзвінки, телеграми (до Арсенія Яценюка – ред.) писати, і вони зробили все це нашвидкуруч, щоб швидко. Вони зайшли до нас, а тоді вже "зірвався" в них Харків. Він сказав, що тебе ненавидять тільки через те, що вони не захопили Харків. Це він сказав 25 червня (2014 року – ред.), - сказала Штепа. – Тобто мені ще Харків має сказати, спасибі".

Раніше стало відомо, що у Харкові суд обрав для колишнього мера Словянська Нелі Штепи, яку підозрюють у посяганні на територіальну цілісність України, запобіжний захід у виді нічного домашнього арешту.

Неля Штепа
Неля Штепа

Про це на своїй сторінці у "Фейсбук" написав один із її адвокатів Олександр Тананакін.

За його відомостями, сьогодні, 20 січня, рішення взяти Штепу під нічний домашній арешт строком до 19 березня 2021 року ухвалив Орджонікідзевський районний суд Харкова.

"Незважаючи на рішення Європейського суду з прав людини і через 3,5 року, суд повторно обрав стосовно екс-мера м. Слов'янська, а нині депутата Слов'янського міської ради Нелі Штепи запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. Думаю, що поки буде розглядатися ця справа, яка давно перестала бути кримінальною, ми встигнемо виграти ще один процес у ЄСПЛ, але вже на іншу суму і з іншими юридичними наслідками", - написав Тананакін.

Відтепер Штепа має перебувати за місцем проживання з 22:00 до 5:00.