Про це пише телеграм-канал ЗеЛандія.

Автори допису вважають, що схему Ротердам+ створили не тільки заради Рината Ахметова, а для того, щоб заробив Петро Порошенко.

"У НАБУ «злили» справу, що стосується участі Петра Порошенка і його оточення в схемі «Роттердам +».

Схему створили на догоду Ахметову, однак не заради поліпшення його фінансового становища, а й щоб тодішній президент заробив.

Який підписав «Роттердам +» Дмитро Вовк до НКРЕКУ працював менеджером в компанії «Рошен», а починав трудову діяльність в компанії ICU, заснованої Валерією Гонтаревої і очолюваної Макаром Пасенюком - «фінансовим» іншому Порошенко.

Очевидно також, що Вовк допомагати бізнесу Ахметова без згоди чинного на той момент президента не ризикнув би. Ще один виходець з ICU Володимир Демчишин на момент розробки «Роттердам +» очолював Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

Саме близька до Порошенка ICU «в інтересах інших осіб» придбала єврооблігації холдингу ДТЕК на Ірландській фондовій біржі за ціною 35% від номіналу в на початку 2015-го, в момент, коли у монополіста були очевидні фінансові труднощі, а продала в кінці 2017 го, коли їх загальна прибутковість перевищила 255%.

Спекулятивність афери видно неозброєним оком, - спокуситися цінними паперами банкрута, а саме таким було фінансове становище ДТЕК в на початку 2015-го, могла тільки людина, яка знала, що незабаром справи компанії підуть на лад.

А враховуючи, що ICU під час президентства Порошенко регулярно постачала кадри держапарату, джерела такої інформації у неї були. Однак НАБУ в цьому епізоді справи злочину не побачило."

скріншот телеграм-каналу ЗЕландія
скріншот телеграм-каналу ЗЕландія