12 серпня колишній глава України Петро Порошенко прокоментував масштабні бунти і їх жорстоке придушення в сусідній Білорусі.

Читайте нас у Google News!

Петро Порошенко
Петро Порошенко

"Не можу мовчки спостерігати за тим, як Білорусь сповзає в безодню хаосу і політичної невизначеності. Білоруська влада повинна знайти відповіді на вимоги білоруського суспільства, яке прагне і готова до демократичних змін в житті держави", - сказав Порошенко.

Він закликав Мінськ відкликати силовиків, але в той же час не допустити провокацій і підбурювання до насильства. Крім цього, Порошенко вважає за необхідне "звільнити з в'язниць політичних заручників і мирних демонстрантів і припинити політичне переслідування опонентів".

Порошенко також закликав до забезпечення переговорів між владою і суспільством, розблокувати інтернет і провести вибори із залученням міжнародних експертів, щоб результати були прийняті всіма.

"І знову закликаю міжнародну спільноту: стежте за діями російського агресора, який тільки чекає зручного моменту, щоб покінчити з білоруської незалежністю і державністю. Кажу про це, тому що знаю, що довгий час увагу агресора на собі замикала Україна. Сьогодні Європа повинна думати і діяти стратегічно. Ми не маємо права втратити Білорусь ", - сказав Порошенко.

Звертаючись до влади України, Петро Порошенко рекомендував визначити дипломата, який буде курирувати питання Білорусі, і вже найближчим часом розпочати консультації з ЄС і західними партнерами.

Політик нагадав, що ні Київ, ні Захід не зацікавлені в тому, щоб територія Білорусі в найближчій перспективі стала "західними задвірками" Росії.