Популярний блогер, політолог Тарас Чорновіл пише на своїй сторінці в Facebook, поки ми дискутуємо про те, чи стане новий т.в.о. міністра освіти Шкарлет на шлях свого духовного вчителя Дмитра Табачника, справа колишнього міністра освіти живе і процвітає.

Серед його «фішечек» була одна, пов'язана з навчанням в українських вузах іноземних студентів не тільки російською мовою, а й спеціально - навчання російської мови. Він навіть хотів проявити такий оригінальний і збочений «патріотизм» - обігнати за кількістю таких студентів, які будуть вивчати російську навіть РФ.

За словами політолога, ідея Табачника навіть при Януковичі нормального розвитку не отримала і реалізовувалася дуже мляво. А при Порошенко були прийняті нові редакції мовного та освітнього законодавства. Тепер у нас навчання в вузах повинно вестися або на державному, або англійською. Все, як і в більшості країн світу. Але до влади прийшли «слуги народу» і вирішили відродити блакитну мрію Табачника. 22 червня в Раді зареєстрований, а за день вже і наданий на ознайомлення і розгляд комітету законопроект №3717. Їм до відповідної статті про мову навчання додається новий пункт. Про російську там прямо не сказано. Пишуть про навчання на «іноземною мовою». Про англійською тут також не йдеться, йому присвячений попередній пункт. Мабуть у нас викладання на суахілі проводитимуть. Хоча, самі ми розуміємо, що «слуги» заховали за цим.

Тарас Чорновіл зазначає, автори цього дітища Табачника переважно харківські нардепи- «слуги». А перший автор, хто і готував пропозицію - якась Марія Мезенцев. Саме час згадати, як нас під час минулих виборів заспокоювали:

«Так, це все погано, так, загрозливо, але там і хороші, освічені, проєвропейські нардепи є, ось, наприклад, Мезенцева ...». Немає там нічого хорошого, а «русскій мір» рано чи пізно вилізе з кожного «слуги», вважає політолог. Читайте також - Порошенко закликав Зеленського терміново звернутися до ЄС і НАТО.