Міністерство економіки спрогнозувало зростання цін на продукти, товари та послуги в Україні до кінця поточного року.

Так, за планом відомства, інфляція прискориться до 8%. Про це під час виступу на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Міжнародна політика" розповів перший віце-прем'єр-міністр економіки України Олексій Любченко.

Він зазначив, що з 2020 року українська економіка пристосовувалася до нових реалій пов'язаних з пандемією Covid-19. Але коронакризис вже добігає кінця, тому для України поточною і наступні роки стануть періодом відновлення зростання економіки.

продукти, супермаркет, ціни
продукти, супермаркет, ціни

"Ми прогнозуємо близько 4% зростання реальної економіки в цьому році. Інфляція залишиться в межах прогнозованих тенденцій - до 8%, буде збережена цінова і валютно-курсова стабільність", - сказав міністр.

Крім того, він повідомив, що Мінекономіки ставить перед собою завдання до 2030 року структурувати і модернізувати українську економіку, яка буде грунтуватися на інноваційних технологіях.

Нагадуємо, що, за даними Державної служби статистики, споживча інфляція в Україні в травні в річному вираженні (травень 2021-травень 2020) склала 9,5%, прискорившись до 8,4% у квітні.