Одне з питань, яке розглянули 30 липня на виїзному засіданні Ради національної безпеки і оборони України в Краматорську Донецької області, – нейтралізація загроз в енергетичній сфері.

Про це повідомив Секретар РНБО Олексій Данилов.

"Це одне з найскладніших питань, яке ми сьогодні розглянули. Апарат РНБО спостерігає за дуже небезпечними тенденціями в цій сфері. Ми бачимо ознаки монополізації на цьому ринку. У нас на сьогодні вісім прізвищ, які не є ні для кого не секретом – [бізнесмен Рінат] Ахметов, [нардеп від ОПЗЖ Вадим] Новинський, брати [Григорій та ігор] Суркіси, [Костянтин] Григоришин, [бізнесмен Геннадій] Боголюбов, [бізнесмен Ігор] Коломойський, [нардеп від ОПЗЖ Сергій] Льовочкін, [нардеп від ОПЗЖ Юрій] Бойко і громадянин РФ [Михайло] Воєводін володіють розподільною мережею", – сказав Данилов.

Олексій Данилов
Олексій Данилов

Він зазначив, що у разі загрози нацбезпеці на підприємствах енергетичного комплексу цих бізнесменів можуть бути введені тимчасові адміністрації.

"У разі якщо виникатиме загроза нацбезпеці, ми не дозволимо нікому маніпулювати тарифами. Є зараз розгойдування ситуації, вже починають говорити на весну про" тарифний майдан " за російським сценарієм. Президент поставив завдання: ні в якому разі вартість електроенергії для вразливих верств населення не повинна бути підвищена", – підкреслив секретар РНБО.