Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на сумісній конференції з головою Міністерства закордонних справ Німеччини Хайко Маасом, розтлумачив, чому порівнювати Україну та Білорусь недоцільно. "В Мінську на протест виходять вже майже 200 тисяч людей, проте не варто порівнювати з Майданом у Києві 2014 року. Свого часу Україна обирала вектор розвитку, тоді як Білорусь бажає просто змінити президента"- коментує Кулеба.

Міністр нагадав, що Україна має довгий кордон, що межує з Білоруссю та виражає сподівання на залишення цього кордону мирним та дружнім.

"Україна зацікавлена в незалежній і демократичній Білорусі. Будь-яке подальше зміцнення позицій Росії в Білорусі не відповідає національним інтересам України" Дмитро Кулеба

"Я б не порівнював Революцію Гідності - і нинішні події в Білорусі. На перший погляд, вони можуть здаватися схожими, але між ними є одна фундаментальна відмінність: у 2014 році українці повстали за розвиток своєї держави як європейської. Це було принципове питання вибору: повернення в простір, контрольований Росією, або продовження руху у велику європейську сім'ю. Ми не бачимо цього вибору зараз в Білорусі. Ми вважаємо, що білоруси висловлюють своє невдоволення керівничою елітою, яка десятиліття утримує владу в країні. Але зараз в Білорусі не йдеться про вибір вектору цієї країни. Це колосальна відмінність - на неї потрібно звертати увагу ", - пояснив глава МЗС України.

Нагадаємо, що раніше "Українці" повідомляли про справжнє відношення російської влади до Лукашенка.