Спадкоємець популярного естрадного співака і онук культової артистки став жертвою агресії Ірини Безбородової. Багатодітна мати заявилася на сусідню ділянку, щоб влаштувати самосуд над маленьким хлопчиком.

Травми, які отримав семирічний Петя П'єха в результаті нападу неадекватної сусідки, можуть назавжди покалічити тендітну психіку дитини. Публічне насильство, на думку психотравматолога Оксани Защиринської, швидше за все накладе відбиток на взаємини сина Стаса П'єхи з соціумом.

Щоб цього не трапилася, вважає експерт, батькам Петі необхідно "опрацювати травми" разом з дитиною, інакше маленький непосида неминуче зіткнеться зі страшними наслідками.

Фото Стаса П'єхи
Фото Стаса П'єхи

"Людина буде відчувати тривожність при контактах з більш агресивними, впевненими в собі людьми, хоча вони не будуть представляти для нього реальну небезпеку. Ці реакції відбуватимуться на фізіологічному рівні», - міркує Защиринська.

Заради порятунку Петі його близьким необхідно піти на справжнісіньку жертву, адже їм доведеться дивитися на те, як хлопчик відчуває пережиті раніше жах і страх знову і знову... на жаль, але, щоб вилікувати дитину, його спочатку доведеться знову травмувати!

"Адже наше тіло пам'ятає все, і навіть якщо ми хочемо забути ту ситуацію, яка з нами сталася, то тіло все одно це запам'ятає і буде видавати реакцію. Тобто в тілі людини виникнуть тривожні кнопки.

Постраждалій дитині треба відразу пояснити, що він в цій ситуації був дуже переконливий, що досвід важливий для хлопчиків, що краще зараз в цьому віці перенести випробування і переконатися, що можна бути витривалим, мало не героєм, вчитися тримати удар, намагатися вести себе гідно. Треба похвалити його, нагородити, перевернути психотравматичну ситуацію в його особисте досягнення", - пояснила свою позицію доктор в бесіді з BLITZ.

Фото Стаса П'єхи
Фото Стаса П'єхи

До слова, мама Петі поставилася до ситуації вкрай відповідально. Наталія Горчакова практично відразу звернулася за кваліфікованою допомогою і тепер відновленням фізичного і психічного здоров'я хлопчика займаються фахівці.

Крім шоку, переляку і емоційного болю син Стаса П'єхи отримав і серйозні тілесні ушкодження у вигляді струсу мозку і численних ударів.