Вже кілька років українські школярі навчатимуться так, як не звикли. Спочатку коронавірус та карантин внесли свої корективи, а ось уже 2 роки корективи вносить повномашстабна війна.

Це впливає не лише на випускні для 9 та 11 класів, яких у багатьох підлітків просто не було. а й на навчальний процес загалом. До якого ж числа навчатимешся школярі у 2024 році?

Школярі, фото з вільних джерел
Школярі, фото з вільних джерел

Згідно з рішенням уряду, 2023/2024 навчальний рік триває з 1 вересня 2023 року до 28 червня 2024 року. Про це розповів офіційний канал Міністерства освіти та науки України.

Водночас, це не суперечить зупиненій у дії нормі ЗУ "Про повну загальну середню освіту" після закінчення навчального року не пізніше 1 липня.

Тобто, як і раніше навчальний рік триває до кінця червня (29-30 червня – вихідні).

Сумарна кількість календарних днів канікул протягом навчального року має становити не менше 30-ти.

Школярі, фото з вільних джерел
Школярі, фото з вільних джерел

Щоб визначити дату завершення освітнього процесу та форми його організації влітку, педагогічні поради та керівники шкіл повинні враховувати й те, наскільки навчання в умовах війни вплинуло на учнів, чи мають вони освітні втрати та які активності будуть найбільш дієвими для їх подолання.

Таким чином, навчальний заклад самостійно визначає тривалість навчального року (тобто дату завершення занять), спираючись на встановлені урядом дати його закінчення. Також школа визначає дати канікул, необхідність та день проведення свята останнього дзвоника.

Нагадаємо, що новий вірус із Китаю, який може перерости в пандемію, виявили в Європі: симптоми та побоювання.

Раніше ми повідомляли, що моторошні морози та хуртовини: в Україні сильно зіпсується погода – лютий ще покаже свої зуби.