За останні два роки заборгованість населення України за спожиті комунальні послуги, включаючи теплову енергію, гаряче водопостачання, централізоване водопостачання, централізовану каналізацію та утилізацію побутових відходів, зросла на 9,2 млрд. грн, збільшившись майже на 27%.

Для вирішення цього питання українці мають змогу подати заявку на реструктуризацію боргу відповідному постачальнику послуг. Право на реструктуризацію боргу надано законом «Про реструктуризацію заборгованості по квартирній платі, плату за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію».

Реструктуризація боргу чи розстрочка платежу — це добровільні заходи, що дозволяють рівномірно розподілити виплати за борг протягом певного періоду. Це стосується різних комунальних послуг, таких як житло, водопостачання, опалення, газ, каналізація, електрика, вивіз сміття.

Для започаткування розстрочки платежів за комунальні послуги фізичним особам необхідно підписати договір про реструктуризацію з кожним постачальником послуг. Щомісячні платежі включають погашення заборгованості та своєчасну оплату поточних комунальних платежів.

Комуналка: скрін з відео
Комуналка: скрін з відео

Принципово важливо, щоб загальний розмір виплат не перевищував 25% сукупного доходу всіх членів сім'ї, а для пенсіонерів та осіб, які отримують соціальну допомогу, не має перевищувати 20%.

Заборгованість може бути продовжена терміном до 60 місяців залежно від суми заборгованості та рівня доходів громадян на момент оформлення розстрочки. Якщо сімейного бюджету замало для повного погашення боргу, термін договору можна продовжити до повного погашення боргу.

Додатково після підписання угоди про реструктуризацію фізичні особи можуть подати заяву на отримання субсидії на послуги ЖКГ. Зазначається, що субсидії не надаються, якщо у споживача комунальних послуг понад три місяці є заборгованість, що перевищує у 40 разів неоподатковуваний мінімум доходу, що становить 680 гривень.

Нагадаємо, копійчані надбавки до пенсії і то одиниць: як пенсіонерів "балують" ілюзіями доплат

Раніше "Українці" писали, частину пенсіонерів тепер можуть не платити за комуналку: кого позбавили основних витрат

Як повідомляли «Українці», дуже тривожне зростання рахунків: чому раптово подорожчало опалення