З 1 березня в Україні запроваджено зміни, що стосуються права переселенців, що змінюють критерії щомісячних виплат.

Нові правила передбачають аналіз фінансових можливостей усієї сім'ї, а не окремих членів. Крім того, тривалість виплат обмежена шістьма місяцями з можливістю одноразового продовження на той же період.

Допомога на переселення залишилася без змін і встановлена ​​у розмірі 3000 гривень для дітей та осіб з обмеженими можливостями та 2000 гривень для інших, повідомляє «businessua».

За повідомленням Мінсоцполітики, із 5 мільйонів осіб зі статусом переселенця 2,6 мільйона наразі отримують допомогу з бюджету. Приблизно 1,3 мільйона з них перебувають у працездатному віці, але зараз працевлаштовані лише близько 40%. Прогнозується, що з урахуванням нових змін право на допомогу збереже 1,5 мільйона одержувачів.

З 1 березня 2024 року допомога автоматично надаватиметься терміном на 6 місяців найбільш уразливим категоріям непрацездатних ВПО. Сюди входять пенсіонери, розмір пенсій яких не перевищує 9 444 гривень на 1 січня 2024 року, інваліди І чи ІІ групи, діти-інваліди до 18 років, тяжкохворі діти, діти-сироти, діти, що залишилися без піклування батьків, до 23 років, прийомні батьки та усиновлювачі.

Переселенці
Переселенці

Для переміщених осіб, які подали заяву із серпня 2023 року, право на виплати підлягатиме перевірці на підставі майнового та соціального статусу.

Не кожен відповідатиме вимогам; лише ті, хто відповідає певним критеріям, мають подати заяву до Національної адміністрації соціального забезпечення чи Адміністрації соціального забезпечення.

До критеріїв належать сім'ї вимушених переселенців, які переїхали з 1 січня 2022 року, з доходом нижче 9 444 гривень на особу, сім'ї з дітьми до 14 років у зонах активних або можливих бойових дій, сім'ї в регіонах з небезпечними умовами, де діти не можуть відвідувати звичайні школи або дитячі садки та сім'ї, які забезпечують догляд за людьми з обмеженими можливостями або тяжкохворими дітьми.

У Мінсоцполітики наголошують, що всі працездатні члени сім'ї, за винятком тих, хто доглядає дітей або немічних, повинні протягом місяця або працювати, або стати на облік у службі зайнятості, щоб продовжити отримання допомоги. Невиконання цієї вимоги призведе до припинення допомоги усій сім'ї.

Нагадаємо, скільки років виходять на пенсію в Європі і який її розмір: українцям краще сісти

Раніше «Українці» писали, стосується всіх власників банківських карток: названо ліміти зняття готівки – важливо знати кожному

Як повідомляли «Українці», у ТЦК можна не йти, навіть якщо вручили повістку: названо категорії, яких це стосується